Як перевезти собаку.

При перевезенні собак потрібно уважно стежити за станом здоров'я вихованця, особливо в жарку погоду. Перевозити собак, на відміну від кішок, набагато простіше. Дрібні породи тварин можна перевозити в перенесенні, а от з великими все дещо складніше. Особливу увагу потрібно приділяти злим собакам і стежити, щоб вона нікого не покусала.
Інструкція
1
Якщо ви робите подорож з вихованцем на громадському транспорті, то надіньте на нього намордник. Тримайте пса поруч із собою. Людям, який їде з вами поруч, буде не дуже комфортно в компанії з зубастим пасажиром. До наморднику потрібно привчати собаку ще з дитинства, інакше тварина буде вести себе неспокійно. Не давайте собаці в дорозі пити або є, її може вирвати. Бажано, якщо ви знаєте, що вихованця заколисує, дайте протиблювотний препарат. На всякий випадок візьміть з собою мішечок і тряпочку, раптом тварина занудило.
2
Під час подорожі на машині собаці спокійніше, вона не бачить великої кількості людей, особливо це відноситься до злим псам. Візьміть з собою килимок, на якому спить собака дому та улюблену іграшку. Під час поїздки періодично зупиняйтеся і давайте тварині трохи погуляти. Якщо собака добре себе почуває, то можете дати їй пити або навіть перекусити. Не давайте жирну їжу, тим більше ту, що продається в придорожніх кафе.
3
Якщо ви робите подорож на літаку, поїзді далекого прямування, то собаку потрібно буде посадити в спеціальний відсік. Не переживайте, за твариною догляне персонал транспортного засобу і ви заберете собаку відразу після прибуття в призначене місце.
Подорож з собакою поїздом або іншим громадським транспортом - дуже відповідальний захід. Необхідно знати правила перевозу тварин і підготуватися до поїздки заздалегідь.
Інструкція
1
Якщо у вашої собаки вже є ветеринарний паспорт і зроблені всі належні щеплення, труднощів з отриманням необхідних ветеринарних свідоцтв не виникне. У зворотному випадку вам доведеться зробити щеплення (а найголовніше - щеплення від сказу) більш ніж за місяць до передбачуваної дати відправлення. Робіть щеплення від сказу в державній ветеринарній клініці, інакше можуть виникнути непорозуміння з достовірністю записи про вакцинацію.
2
За пару днів до відправлення разом зі своєю собакою відвідайте районну станцію по боротьбі з хворобами тварин і придбайте ветеринарну довідку форми №1. Ця довідка оформляється при перевезенні тварини за межі області (республіки) і містить інформацію про перевозяться тварин і кінцевому пункті подорожі.
3
Купуючи квитки, оплатіть багажний квиток на собаку. Собака вагою менше 20 кг може провозитися як ручна поклажа в плацкартному вагоні. В такому випадку купують звичайний багажний квиток (20 кг ручної поклажі). Собака великих розмірів оплачується як багаж за вагою. Собака повинна бути на повідку та в наморднику. Великі собаки розміщуються в тамбурі під наглядом супроводжуючого. Можна перевозити собак в окремому купе, тоді додаткової плати за їх провезення не беруть.
4
В день відправки обмежте собаці харчування. Не годуйте собаку перед дорогою, якщо в дорозі ви будете перебувати менше 5-6 годин. В дорогу необхідно взяти миску і запас води. Дізнайтеся у провідника, на яких станціях можна вигулювати собаку. Якщо подорож буде довгим, приготуйте псується корм (наприклад, сухий або консервований) на кожен день шляху. В теплу пору року раціон собаки можна сильно урізати. Взимку, в холодному тамбурі, собака потребує додаткового пітаніі.Как правило, собаки добре переносять подорож залізницею - на відміну від машини, в поїзді собак майже не закачує. Не зводьте собаку з повідка і намагайтеся не залишати її в поїзді без нагляду.