Як зробити ліхтар.

Останнім часом стало модним прикрашати зовнішній вигляд частин комп'ютера. Для цього використовують неонові лампи, трубки і лампи холодно катода.В цій статті Ви знайдете, як зробити ліхтар на світлодіодних лампочках.

Для це необхідно:

 • ультраяркие світлодіоди будь-якого кольору;
 • трубка з оргскла або для надувних куль;
 • паяльник;
 • резистори;
 • дроти.
 1. В першу чергу необхідно відрізати трубку довжиною 15 см (розміри можна варіювати, але чим коротше трубка, тим яскравіше буде лампа, і світло буде поширюватися равномерней). Далі проводимо попередні роботи зі світлодіодами. Обрізаємо на всіх світлодіодах ніжки, залишивши близько 1 см від основи. Для того, щоб підключити світлодіоди, необхідні будуть резистори. Слід пам'ятати, що опір слід підбирати точно, інакше світлодіод згорить або буде слабо світити. Для того щоб підібрати резистор необхідно використовувати таку формулу: R = (Uв - Uсвд): ILED, де Uсвд - напруга світлодіода; UB - напруга на виході; ILED- сила струму світлодіода. У разі виготовлення лампи такого типу необхідно 5 Вольт і резистор необхідний на 100 Ом.
 2. Резистор впаяти в розрив між проводами, щоб він знаходився між двома шматками дроту, а не між проводом і светодиодом. Одні кінець дроту необхідно припаяти до Малекс, а другий до світлодіоду. Зверху ця ділянка обов'язково слід ізолювати ізолентою або термоусадкою.
 3. Припаюємо дроти до світлодіодів.
 4. Беремо трубку, один її кінець нагріваємо над газом і вставляємо в размягченную пластмасу світлодіод. Краю вставленого світлодіода обмотати непроникним матеріалом. Це дозволить приховати кінці і направити пучок світла у всередину трубки.
 5. Підключаємо лампу до Молекс. Провід з резистором припаюємо до червоному проводу.

Якщо світлодіодний ліхтар не працює, то слід перевірити полярність при підключення до Молекс.

Якщо Ви хочете зробити ліхтар нестандартної форми: у вигляді зірки, кільця і т.д., то:

 1. Необхідно взяти тонкостінну полівінілхлоридну трубку (використовуються в крапельницях). Відрізати шматок потрібного Вам розміру.
 2. Взяти два світлодіода і викурити по схемі: Мінус першого світлодіода до мінуса другого світлодіода, плюс до плюса.
 3. Світлодіоди вставити в трубку, необхідно докласти зусиль для вставляння їх у трубку. Місце, де вони входять, обмотуємо ізолентою і далі робимо з вищевикладеного матеріалу.

У підсумку отримуємо кільце з підсвічуванням.