Як зробити ляльку з пап'є маше самому. Як зробити ляльку в домашніх умовах.

Пап'є-маше з французької перекладається як «рвана папір» або «жування папір». Мистецтво створення ляльок за цією технологією сягає своїм корінням до XVI століття, коли в європейських країнах майстри створювали справжні шедеври з рваною папери, клею і фарб. Сьогодні технологія пап'є-маше - це відмінний спосіб занять з дітьми. Адже за допомогою цих фігурок можна створити цілий домашній ляльковий театр, який дозволить не лише придбати додаткові навички, а й розвинути фантазію.
Вам знадобиться
  • порвані на шматочки серветки, газети, білий папір, клей ПВА або натуральний клейстер, пластилін, глина, вазелін, фарби
Інструкція
1
Зробити ляльку з пап'є-маше самостійно порівняно не складно. З цією технологією успішно справляються навіть молодші школярі при невеликій допомоги дорослих. Зате радості таке заняття приносить багато.
2
Є два основні способи створення ляльок з пап'є-маше: 1) ліплення фігурок з м'якої маси, що складається з рваною паперу і клею; 2) наклеювання шматочків паперу шарами на підготовлену заздалегідь форму. Важливо враховувати, що обидві технології вимагають часу для просушки виробів і терпіння в роботі. Для створення ляльок переважніше другий спосіб - наклеювання паперу на болванку, оскільки це дозволяє заздалегідь створювати заготовки з необхідними характеристиками.
3
При створенні ляльок залежно від їх призначення з пап'є-маше може виготовлятися як одна головка і ручки, так і фігурка в цілому. Для лялькового театру та іграшок зручніше саме робити паперовими тільки голову, а тіло ляльки шити з тканини. В цьому випадку він буде більш рухливого і стійко до руйнувань.
4
Для створення заготовки, на яку згодом буде наклеюватися папір, використовують глину або пластилін. Болванка ліпиться у формі бажаної фігурки або особи. Після висихання (застигання) заготовки, вона покривається тонким шаром вазеліну, а потім на неї шарами наносяться рвані шматки паперу, просочені клейовим складом. Для нижніх, базових шарів зручніше використовувати газетний папір, яка більш рихла і при намоканні краще приймає потрібну форму. Як клеїть розчину використовують борошняний (крохмальний) клейстер або клей на основі ПВА. Верхній шар пап'є-маше завжди робиться з білої, достатньо щільного паперу, на яку потім можна буде нанести фарбу.
5
Після повного обклеювання заготівки в кілька щільних шарів, виріб відкладають на пару днів до повного висихання паперу. Необхідно пам'ятати, що фігурки не можна сушити близько нагрівальних приладів або печі, щоб паперовий шар не зморщився і не став ламким.
6
Повністю висушену фігурку акуратно розрізають по бічних швах і виймають форму-заготовку. Решта дві порожнисті половинки ляльки складають назад і склеюють по шву шматочками паперу, просоченими клейовим складом. Після чого ляльку ще раз просушують. Висохлу фігурку розфарбовують фарбами на водній основі - аквареллю або гуашшю. Після висихання фарби ляльці роблять паричок з ниток або штучного волосся і шиють одяг. Якщо спочатку з пап'є-маше виготовлялася тільки голова і руки, додатково шиється і набивається тіло.