Як прищеплювати лимон. прищепити лимон в домашніх умовах.

Багато любителів кімнатних рослин пробують виростити в домашніх умовах різні фруктові дерева з кісточок, що залишилися від фруктів. Деякі з таких рослин добре приживаються в домашніх умовах - наприклад, лимонне дерево, яке може виростити з кісточки навіть початківець квітникар. Незважаючи на те, що лимон досить швидко проростає, довгоочікуваних плодів господар може не побачити ще багато років - і для того, щоб прискорити появу лимонів на вашому домашньому деревце, його потрібно прищепити.
Інструкція
1
Для щеплення лимона знайдіть спеціальний держак - прищепа, завдяки якому лимон стане плодоносним. Придбавши відповідний держак, подбайте про його збереження. Видаліть з держака листя і загорніть його в змочену в воді тканину.
2
Покладіть загорнутий у тканину держак в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник. Коли настане час прищеплювати лимон, виберіть найбільш зручний спосіб щеплення.
3
Для щеплення методом окулірування візьміть спеціальний окуліровочний ніж. Візьміть ніж і в 10 см над землею надріжте кору на 1 см поперек, а потім на 2-3 см уздовж. Кінчиком ножа розсуньте надрізану кору, так, щоб зверху залишилось місце для введення держака.
4
Після цього візьміть держак і виберіть нирку, яку ви будете зрізати. Зробіть ножем невеликий поперечний розріз і відокремте щиток кори з ниркою, зрізуючи його паралельно черешку. Трохи вище нирки завершите зріз і відокремте щиток із ниркою від держака остаточно.
5
Щиток з ниркою вставте в підготовлений Т-подібний надріз на вашому деревце, злегка натискаючи на нього зверху. Обмотайте прищеплене місце прозорою стрічкою якомога щільніше, залишивши зовні нирку і черешок.
6
Для того, щоб щеплений щиток прижився, забезпечте рослині після щеплення високу вологість і не ставте його на пряме сонце, щоб уникнути висихання нирки. Спостерігайте за рослиною - якщо нижче прищепи на деревце почали утворюватися пагони, зрізайте їх, щоб вони не заважали розвиватися щепленому черешка.
7
Через два-три тижні ви повинні помітити результати своєї роботи. Якщо держак по закінченні цього часу пожовтів і опал, значить, ви все зробили правильно. Якщо ж він просто засох, залишившись на своєму місці, потрібно почати щеплення заново.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pPlE3ONxCkI