Як розвивати праву півкулю мозку. Як розвивати здібності мозку.

Сучасні уявлення про локалізацію функцій головного мозку свідчать про те, що «обов'язки» правого і лівого півкуль досить чітко розмежовані. Чи існують способи використовувати це розходження для підвищення особистої ефективності, наприклад, для вирішення творчих задач?
Інструкція
1
Прийнято вважати, що ліва половина мозку несе відповідальність за роботу логічних схем. Мовні здібності, математика, аналіз і вичленення частин цілого, облік часу - все це прерогатива лівої півкулі.
2
Розібравшись з призначенням лівої півкулі, вчені досить довго губилися в здогадах: що ж дісталося півкулі правому, за що відповідає воно? Відповідь була знайдена не відразу. Експерименти показали, що праве півкуля завідує цілісним сприйняттям дійсності, наочно-образним мисленням, сприйняттям музики, художніх образів і т.п. Це, можна сказати, інтуїтивний блок нашого мозкового «комп'ютера».
3
Розвивати здібності, за які відповідально праве півкуля мозку , можна і потрібно. Це сприяє вихованню цілісного погляду на реальність, зміцнює інтуїтивне осягнення світу, розвиває творчу уяву.
4
Якщо говорити в найзагальніших рисах, то посилення роботи правопівкульових відділів мозку відбувається, коли ми прослухуємо музичні твори, віддаємося мріям, медитуємо в усамітненні, малюємо, будь-якими іншими видами творчої діяльності, пов'язаної з оперированием цілісними образами.
5
Природний шлях розвитку правій частині мозку включає в себе активну участь в тих видах соціальної активності, які задіюють функції, властиві цьому розумовому блоку. Твір віршів, літературна творчість, нехай навіть в таких простих його формах, як ведення особистого щоденника, блога; спів, танцювальний гурток, навчання малюванню - усіх видів такої правополушарной діяльності не перерахувати.
6
Існують також і спеціальні методики стимулювання роботи інтуїтивного блоку мозку . В їх основі лежить уявлення про здатність людини до керованого уяві. Для цього використовується самота, спокійна обстановка, музика для релаксації, відсутність відволікаючих шумових перешкод.
7
Занурюючись в розслаблений стан, ви можете уявним образом малювати картини, що відображають ваші позитивні наміри або той стан, якого ви припускаєте досягти. Сеанс такого роду може тривати від декількох хвилин до години. Результатом його стає активізація роботи правої півкулі мозку , аж до отримання інтуїтивних відповідей на деякі питання, що стосуються казавшихся нерозв'язними життєвих ситуацій.
8
Будьте терплячі, налаштуйтеся на творчий лад, повірте в свої можливості, і результат не змусить себе чекати.
Корисна порада
Додаткові джерела: «Як отримувати все, що хочеш, практично нічого не роблячи або Небесна 911», Роберт Стоун, 2008. «Розвиток правої півкулі», Мерілі Зденек, 2004.
Загальновідомо, що мозок людини складається з двох півкуль. Ліва півкуля відповідає за логіку, аналіз, точні розрахунки. Праве - сприяє розвитку уяви, творчих здібностей, інтуїції, є генератором нових ідей. Як правильно розвивати півкулі мозку, щоб стати гармонійною особистістю?

Розвинути півкулі мозку допомагає тренування рук Правильно розвивати півкулі мозку можна, тренуючи руки. Для цього необхідно звичні маніпуляції, які автоматично виконує права рука (якщо людина лівша, то ліва) починати проробляти іншою рукою. Починати слід з простих дій. Наприклад, натискати кнопки пульта ДУ перегортати записи, виймати з чохла мобільний телефон, чистити зуби і т.д. лівою рукою. Поступово завдання ускладнюється: можна спробувати друкувати, писати, малювати лівою рукою. Якщо заняття стануть звичкою, позитивний результат не змусить себе чекати.

Працюють обидві руки - розвиваються обидві півкулі

Психофізіології розробили спеціальний комплекс вправ для розвитку півкуль. Але практика показує, що людині ближче тренування допомогою дій, які за довгі роки увійшли в звичку. Однією з найбільш ефективних методик вважається «дзеркальне малювання». Для цього нічого особливого не потрібно. Досить покласти перед собою блокнот або чистий аркуш паперу, взяти в обидві руки по ручці і почати одночасно виводити на папері однакові геометричні фігури. Цю вправу можна проробляти на роботі, вдома, на отдихе.Учение довели, що при одночасній роботі обох рук активізується діяльність головного мозку в цілому, тобто в роботу включаються праве і ліве півкулі. Тому гра на фортепіано, скрипці, набір тексту на комп'ютері і елементарна чистка картоплі - ефективні вправи, які сприяють розвитку півкуль головного мозку.