Як зробити дудочку. Як зробити з паперу дудку відео.

Саморобні музичні інструменти, створені в традиційній техніці, несуть в собі набагато більше атмосферности і тепла, ніж інструменти, куплені в музичному магазині. Такі інструменти добре підходять для гри на природі, для оригінальних подарунків і в цілому для знайомства з фольклорною музичною культурою. У цій статті ми пропонуємо вам виготовити власними руками нескладну вівчарську дудочку - сопілка. Матеріали для виготовлення такої дудочки нескладно знайти на природі.
Інструкція
1
Вам буде потрібно очерет або очерет, досить сухий і цілий. Довжина стебла повинна складати приблизно 30 см, а його діаметр - 1 см. Підготуйте інструменти - ножівку, надфілі, шліфувальну шкурку, вижигатель по дереву, суперклей і гострий ніж. Також підберіть шматочок міцного дерева для виготовлення свистка флейти.
2
Від знайденої трубки відпиляйте нерівні краї і зашліфуйте їх наждачним папером. Потім ножем або металевим стержнем видаліть внутрішні перегородки стебла.
3
Намотайте на паличку смужку наждачного паперу і, вставивши паличку в канал майбутньої флейти, зачистите його. Перш, ніж обробляти дудочку далі, щільно обмотайте краю очеретяного або тростинного стебла міцними нитками, щоб матеріал не тріснув.
4
Відміряйте від краю флейти 2 см і олівцем намітьте прямокутний контур отвору для свистка шириною 0,7 см і довжиною 0,5 см. Акуратно випиляєте отвір. Після цього обробіть надфілем свисток дудочки, надавши його кутку правильний нахил. Свисток повинен знаходитися під кутом 45 градусів.
5
З окремо заготовленого шматочка дерева виготовте вставку в свисток, відповідну розміром діаметру внутрішнього каналу флейти. Довжина вставки повинна бути такою, щоб шматочок дерева починався біля зовнішнього отвору флейти і закінчувався прямо перед прямокутним отвором свистка. Вставте шматочок дерева всередину, змастивши його супер-клеєм, і спиляєте зайве, а потім дочекайтеся повного висихання.
6
Увімкніть тюнер і подмімо в свисток, щоб визначити тональність. Після визначення тональності візьміть інструмент для випалювання по дереву і прожгіте невелику дірочку там, де планується розмістити перший отвір флейти.
7
Розширюйте отвір, перевіряючи його тюнером по діатонічному мажорному строю. Коли отвір буде достатньої ширини для того, щоб будувати, переходите до формування наступного отвори. Якщо при першому налаштуванні тональність сопілки виявилася відповідною ноті «Ре», перше, ближнє до свистку, отвір буде відповідати ноті «Мі», а наступні отвори - нотам «Фа-дієз», «Сіль», «Ля», «Сі», «До-дієз» і «Ре».
8
З заднього боку флейти зробіть ще одне невелике отвір. Провівши повне налаштування всіх отворів, знову зачистите внутрішній канал наждачним папером, накрученою на паличку.