Як зробити лелеку своїми руками.

Старовинне мистецтво орігамі досі заворожує дітей і дорослих своєю простотою і витонченістю, а також тим, що з простого квадрата паперу можна з належним умінням скласти найрізноманітніші фігури - від елементарних до найскладніших. У цій статті ви дізнаєтеся, як скласти з паперу без клею і ножиць японського журавля, що летить. Вам буде потрібно один рівний квадрат паперу будь-якого кольору.
Інструкція
1
Візьміть квадрат і зігніть його навпіл, пропрасувавши складку. Розгорніть вийшов прямокутник горизонтально і перегніть його навпіл, щоб отримати маленький квадрат, і розгорніть. Праву бокову сторону зігніть куточком до центральної лінії, наміченої перегибанием прямокутника.
2
Потім переверніть фігуру і другу бічну сторону, яка знову опиниться праворуч, також зігніть до центральної лінії куточком. Таким чином, з кожного боку виявиться по одному загнутому куточка - зліва і справа.
3
Візьміть вийшла фігуру і розсуньте пальцями два шари паперу в її основі. Розгорніть і сплющите вийшов кишеню, щоб утворилася робоча фігура квадрата. Розгладьте складки. Покладіть квадрат так, щоб розкривний кут був внизу.
4
Починайте складати передню сторону квадрата. Праву бокову сторону зігніть до центральної лінії. Повторіть те ж саме з лівою бічною стороною. Потім верхній куточок фігури зігніть вниз по лінії, утвореної зігнутими бічними сторонами.
5
Кут повинен поєднатися з центральною лінією. Після цього поверніть фігуру в вихідне положення - разогните кут і бічні сторони. За намічених лініях виверніть кишеню назовні, сформувавши базову фігуру «Рибка» - подовжений ромб.
6
Переверніть фігурку і повторіть ті ж дії із зворотного боку. Зігніть бічні сторони до центру, потім зігніть вниз куточок, розігніть всі сторони і виверніть їх, зробивши такий же подовжений ромб, як на зворотному боці фігури.
7
Праву нижню сторону ромба зігніть вправо, поєднавши її пряму грань з центральною горизонтальною лінією фігури. Потім розігніть сторону і виверніть її навиворіт, зігнувши горизонтально так, щоб вона утворила з горизонтальною лінією прямий кут. Те ж саме зробіть з лівої нижньої стороною.
8
Лівий вивернутий кут доповніть - зігніть маленький куточок на кінці, сформувавши голову лелеки . Відігніть в сторони два трикутника верхнього кута, щоб зробити крила. Потягніть фігурку за голову і хвіст - крила почнуть рухатися.