Як почистити праска від нагару. Як приручити чоловіка ваги.

Як би ви не намагалися гладити за всіма правилами, в процесі роботи трапляються всякі неприємності. Виберете не той режим прасування, трохи відволічетеся, - і підошва праски прилипає до коханої блузці. Річ безнадійно зіпсована, а праска почорнів від нагару! Не сумуйте. Принаймні, праска ви можете привести в порядок. Почистити його від нагару можна різними способами. Найпопулярніші засоби - сіль і парафін. Можна також скористатися деякими хімічними речовинами, а також спеціальними засобами для чищення прасок.
Вам знадобиться
  • Cоль
  • Парафиновая свічка
  • Шматок тканини або щільного паперу
  • Терка
  • сірникову коробку
  • Перекис водню 3% або таблетка гидроперита
  • Оцет
  • Ацетон
  • Олівець для чистки праски
Інструкція
1
Насипте на лист щільного паперу трохи кухонної солі. Після цього сильно нагрійте праску і водите їм по сольовим кристалик, поки нагар з нього не зійде. Для більшого ефекту можна потерти парафінову свічку на дрібній тертці і змішати отриману стружку з сіллю.
2
Загорніть парафінову свічку в щільну бавовняну тканину. Відтирати цим пристосуванням гарячу праску. Свічка почне плавитися, тому нахиліть робочу поверхню праски так, щоб гаряча рідина стікала на підкладений піддон. Це особливо важливо, якщо праска оснащений функцією пара і має отвори. Якщо парафін потрапить в них, то потім може витекти і забруднити ваші речі. Після очистки видаліть залишки бруду і парафіну.
3
Покладіть жменьку солі в складену вдвічі марлю або іншу м'яку пористу тканину і ретельно протріть забруднене місце. Цей спосіб очищення ефективний при нагріванні праски.
4
Посипте на забруднену поверхню праски кристалики солі і сильно тріть її вологою ганчіркою, поки плями не зникнуть. Після цього витріть праска сухою ганчіркою. Такого способу очищення буває достатньо, якщо забруднення незначні.
5
Спробуйте почистити праска від нагару за допомогою сірникової коробки. Для цього нагрійте праску до максимальної температури і вичищайте нагар з поверхні його підошви смужкою сірки. Використовуйте нову, ще «Не зачірканную», коробку сірників.
6
Візьміть для чистки праски пляшечку з перекисом водню 3% -ної або таблетку гидроперита. Рідку перекис нанесіть на ватний тампон і видаліть нагар. Якщо вирішили скористатися таблеткою, то (при дуже сильно розігріві праски) проводите нею по нагару. При цьому буде виділятися неприємний запах, тому здійснюйте цю процедуру в добре провітрюваному приміщенні. Нагар поступово відшарується, і ви приберете його разом з частинками гидроперита вологою ганчіркою.
7
Змочіть ватку в оцті або ацетоні і протріть забруднення на робочій поверхні праски. Після того, як весь нагар відійде, насухо протріть праска шматком вовни. Якщо очистити праска таким чином не вийшло, то вимкніть його і дайте трохи охолонути. Потім поставте його на просочену оцтом ганчірку і дайте постояти так до ранку. За цей час наліт повинен зм'якшитися і відшаруватися. З зусиллям витріть його шорсткою ганчіркою.
8
Купіть спеціальний олівець для очистки праски. Дійте відповідно до інструкції. Зазвичай праска нагрівають, потім наносять вміст олівця на нагар. Після цього протирають підошву ганчірочкою. Якщо придбаєте якісне засіб для очищення, то після його застосування праска буде як новий - стане більш гладким, ковзаючим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6AsfzHE3DCA
Зверніть увагу
Ніколи не відскрібати нагар з праски за допомогою ножа або наждаку! Від цього він почне дряпати ваше білизна. Якщо все-таки ви нанесли на підошву подряпини, то час від часу проводите таку процедуру: накрийте шар парафіну та стружки і дрібної солі тканиною і пропрасовуйте її. При цьому праска потрібно нагріти до 100 градусів.
Корисна порада
Щоб оберегти праска від забруднень, після кожної прасування протирайте його робочу поверхню вологим шматком марлі.