Як зробити котушку. Як зробити захист на котушку.

Багато людей захоплюються електронікою, або просто бажаючі спробувати себе на винахідницькому терені мріють зробити котушку, так званий трансформатор Тесла. Хтось хоче просто отримати джерело красивих блискавок, а хтось поекспериментувати з отриманням з нізвідки електроенергії.

Розповімо вам про найпростішому пристрої трансформатора (котушки) Тесла. Це досить просте в технічній реалізації пристрій, але багато хто просто не розуміють принципу його роботи і в результаті отримують негативний результат. Дана котушка являє собою сукупність наступних частин:

  1. Первинна обмотка;
  2. Вторинна обмотка;
  3. Тороід;
  4. Захисне кільце.

В Як основу для котушки береться повітрявідвідна полівінілхлоридна (ПВХ) труба, яка продається практично в кожному господарському або будівельному магазині. Вона послужить надійною основою для первинної та вторинної обмотки катушкі.Вторічная обмотка котушки одна з найголовніших деталей трансформатора Тесла, тому до її виготовлення необхідно підійти з максимальною відповідальністю. Довжина «вторинки» повинна ставитися до діаметру намотування в межах чотири (п'ять) до одного. Кількість витків у цій обмотці повинно бути в межах від восьмисот до тисяча двохсот, але без фанатизму, не варто перевищувати вказані значення. Витки повинні розташовуватися максимально щільніше, для захисту від механічних впливів обмотку покривають лаком (наприклад: епоксидною смолою). До речі це не дає виткам розповзатися. Лак наносять дуже тонкими шарами три-чотири раза.Для того, щоб зробити котушку, не варто забувати і про первинній обмотці. Роблять її з провідників досить великого перерізу (6 мм2), щоб дозволити току великого номіналу проходити з мінімальним опором. Не забувайте про те, що повинен дотримуватися коефіцієнт зв'язку між вторинної та первинної обмоткою котушки. Захисне кільце - призначено для захисту обмоток (в першу чергу первинної від пробою). Воно розташовується на кордоні між обмотками і виготовляється з товстого шматка провідника, до нього ж окремо підключається заземленіе.Тороід - представляє собою розташований над вторинної обмоткою елемент, що виконує досить багато функцій, одна з яких - зменшення номіналу резонансної частоти. Він виготовляється з металевої гофри, діаметр - близько двох діаметрів «вторинки» .Ось і всі основні елементи при виготовленні котушки. Не забувайте про те, що обов'язково необхідно обладнати заземлення. Без нього дана система не працює.