Як зробити красиву клумбу на дачі. Як красиво зробити квітник на дачі.

Дача - це прекрасне місце для відпочинку від міської суєти. А місце для відпочинку повинно бути красивим. Влітку сама природа в цьому допомагає, але приклавши свої зусилля можна домогтися оригінальності. Якому господареві не буде приємно похвалитися красивою клумбою на дачі? Але, на жаль, не кожен може дозволити собі звернутися за допомогою до дизайнера ландшафту. Та й не завжди є в цьому потреба. Своїми руками можна спорудити простеньку клумбу з красивими квітами, яка гідно перетворить простір.
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до роботи, потрібно вивчити рослини, з яких планується оформлення клумби. Всі рослини в більшій чи меншій мірі люблять сонце. Якщо посадити поруч квіти різної життєздатності, то найімовірніше сильні з них займуть сонячний ділянку і слабкі квіти зачахнуть.
2
До теплолюбних квітів відносяться левиний зів, майорець (однорічні), фіалка, пеларгонія, фуксія, пальма, канна (багаторічні).
3
Холодостійкі: годецію, кларкия, бурачок (однорічні), шток-троянда, наперстянка (дворічники), дельфініум, еріка (багаторічні).
4
При декоруванні, головне правильно підібрати місце для клумби. Вона не повинна бути на протязі, але їй потрібно хороше сонячне освітлення. Якщо хочеться строкату клумбу, то бажано смуги яскравих кольорів чергувати з більш спокійними або просто білими. Інакше може виникнути відчуття плутанини.
5
Також потрібно враховувати висоту рослин. Квіти на клумбі повинні бути приблизно однієї висоти. Або можна більш високі посадити в центрі, і поступово ближче до країв розташувати низькорослі рослини. В центрі замість квітів можна посадити чагарник або деревце невеликого розміру. Якщо клумба прилягає до будинку, то високі квіти повинні бути біля стіни, а більш низькі біля краю.
6
Для того щоб старання не пройшли даром, потрібно, щоб у всіх висаджених квітів збігалися терміни цвітіння. Інший варіант: підібрати рослини так, щоб клумба цвіла весь сезон, тобто одні відцвіли, а інші зацвіли.
7
Краї клумби теж не повинні залишитися без уваги, інакше рослини можуть розростися за межі. Навколо клумби потрібно вирити невелику канавку і засипати її щебенем, битою цеглою, битою черепицею або піском. Краю можна підкреслити, прикрасивши їх укопаними цеглинами (у вигляді зубчиків), дощечками або іншими будматеріалами. Іноді використовують навіть покришки, пофарбувавши їх в будь-який колір.
8
Щоб не морочити голову щороку, часто на клумбі висаджують багаторічні рослини. А щоб уникнути щорічного одноманітності, просто підсаджують різні однорічні квіти.