Як навчитися контролювати себе.

Емоції - це те, що робить людину людиною. Світ внутрішніх переживань відображає багатство людської душі, створює неповторність особистості. Тільки бездушна машина не в змозі співчувати, любити чи ненавидіти. Але не завжди емоційні пориви можуть нести в собі заряд позитивної енергії. Чи можна навчитися контролювати себе і свої емоції?
Інструкція
1
Оскільки людина - істота соціальна, то вміння тримати під контролем свої емоційні прояви є найчастіше нагальною необхідністю. І на роботі, і в домашній обстановці вміння керувати почуттями являє собою цінний соціальний навик, який свідчить про зрілість особистості.
2
невитриманими в емоційному плані людина нерідко виявляється на вістрі конфліктних ситуацій, які можуть привести до небажаних наслідків, будь то звільнення з роботи або розрив подружніх відносин. Не секрет, що і наше фізичне здоров'я прямо пов'язане з емоціями і вмінням справлятися зі стресами. Як же навчитися контролювати себе? І чи можна це зробити?
3
Перш за все, необхідно пам'ятати, що найбільшу небезпеку становлять емоції, які носять негативне забарвлення. Роздратування, гнів, образа, злість можуть привести до розвитку злоякісних пухлин, серцево-судинних захворювань.
4
Якщо ви відчуваєте наступ гніву, постарайтеся відволіктися від що отримала його ситуації і запропонуйте самому собі взяти участь у внутрішньому розмові із самим собою. Такий підхід дозволить відстежити свої почуття і дійсне джерело їх виникнення. Внутрішній діалог також допоможе зробити оцінку ситуації, усвідомити можливі негативні наслідки її розвитку. У більшості випадків виявляється, що шкода від продовження конфлікту не варто того, щоб витрачати на нього час, нерви і здоров'я.
5
Загальні рекомендації з управління своїми емоціями такі: прийміть свої почуття, усвідомте глибинні причини, що викликали їх до життя. Якщо те чи інше почуття проявляється у вас досить часто і в подібних ситуаціях, подумайте над тим, що загальне присутня в цих ситуаціях.
6
Безглуздо намагатися карати себе за прояв будь-яких почуттів. Пам'ятайте, що емоційна сфера вашої особистості - її невід'ємна частина, яка сигналізує про те, що щось у вашому світі йде не зовсім так, як вам хотілося б.
7
Вихід емоцій - абсолютно нормальна фізіологічна реакція, що дозволяє регулювати психічну життя. Прояв почуттів сприяє звільненню від непотрібного внутрішньої напруги. Важливо лише, щоб вихід емоційного заряду залишався в соціально прийнятних межах і не порушував чужого гідності, норм моралі та права.
8
Чи можна змінити свої почуття? В більшості випадків це можливо, хоча і вимагає певних навичок саморегуляції. Скажімо, якщо ви відчуваєте негативні переживання стосовно колезі по роботі, не тримаєте їх в себе. Сформулюйте свої претензії і висловіть їх людині в коректній формі. Іноді виявляється, що ситуація перестає при цьому бути напруженою, а весь негатив випаровується.
9
Зрозуміло, іноді вам не обійтися без кваліфікованої консультації фахівця-психолога, який допоможе краще пізнати себе і підібрати відповідні методики для здобуття вами здатності якісно управляти собою.
У століття технологічного прогресу і скажених темпів все більшого навантаження і зношування піддається нервова система людини. В кінці нелегкого робочого дня підчас просто неможливо впоратися з власними емоціями, а вечірня штовханина в транспорті і магазинах може остаточно вибити з колії. Найголовніше - оволодіти техніками швидкого розслаблення або хоча б навчитися брати емоції під контроль.
Інструкція
1
Визначте для початку джерело ваших тривог і дратівливості. Для цього на одному альбомному аркуші зробіть дві колонки. У першій зафіксуйте притаманні вам на даний момент негативні відчуття і почуття (злість, гнів, апатія, страх і т.п.), а в другій - ситуації, що спровокували появу того чи іншого симптому нервозності. Можете зробити додаткову колонку для аналізу що сталася неприємної ситуації і розробки оптимального варіанта поведінки. Якщо ви будете щодня описувати ситуації, що викликали у вас негативні емоції, а також опрацьовувати їх, то пізніше ви навчитеся виходити з них з найменшими втратами для вашої нервової системи.
2
Не намагайтеся втекти від нахлинувшего вас негативу і роздратування. Чим глибше ви будете ховати його в собі, тим завзятіше і частіше воно нагадуватиме про своє існування. Не бійтеся озвучити свої емоції. Скажіть собі: «Так, я злюся» або «Я зараз занадто розгнівана». Озвучуючи це вголос, ви тим самим розумієте і приймаєте свій справжній стан, а, значить, готові з ним взаємодіяти і підпорядковувати його.
3
Створіть для себе своєрідні розслаблюючі «якоря», якими ви будете користуватися в момент негативних переживань. Наприклад, від страху добре лікують танці, прискорення кроку, читання про себе віршів, а від гніву широка відкрита посмішка, пробіжка, улюблена пісня. Подумайте над тим, що вибрати в якості «заспокійливої таблетки» і приймайте її під час емоційної нестабільності.
4
Щоб не стати жертвою робочих авралів і перевантажень, а також пов'язаних з ними стресів, заведіть звичку все планувати. Це допомагає і при виникненні апатії, тривоги, відчуття невизначеності та розгубленості. Але не забувайте нарівні з плануванням робочого часу, думати про виділення часу на відпочинок. В цей час віддавайтеся виключно відпочинку при повній відсутності думок про роботу. Добре б в цей час трохи подрімати.
5
Під час сварки з близькими намагайтеся дивитися на спірну ситуацію як би з боку. Під час гніву людина більше захоплений своїми негативними емоціями і часом забуває про предмет розбіжностей. Якщо тягне вилити власне обурення вербально, то краще стриматися і написати листа, в якому ви поділіться своїми почуттями і проблемами.
6
Починайте щоранку з посмішки. Адже вона не тільки знімає тривогу і напругу, а й заряджає позитивом на весь день.