Як побудувати медіану трикутника.

Медіана трикутника - це такий відрізок, який проведено з однієї з вершин трикутника до протилежної сторони і ділить її на дві рівні частини. Виходячи з цього, побудова медіани можна здійснити в 2 дії.
Вам знадобиться
  • Олівець, лінійка і вже накреслений трикутник з довільними сторонами.
Інструкція
1
За допомогою олівця і лінійки кожна зі сторін трикутника ділиться на 2 рівні частини. Приблизно це має виглядати так, як це було зроблено на рис. 1
2
За допомогою тієї ж лінійки з кожної вершини вихідного трикутника проводяться відрізки, які з'єднуються з протилежними даними вершинам сторонами трикутника в точках, зазначених у першій дії. Приблизно це буде виглядати як на малюнку 2.
Зверніть увагу
Все медіани трикутника перетинаються в одній точці. Дана точка називається центроїдом трикутника. Це добре видно на малюнку 2.
Під медианами трикутника подразумеваются відрізки, які проведені від відповідних їм вершин трикутника до протилежних сторонах і ділять їх на 2 рівні частини. Щоб побудувати медіани в трикутнику, потрібно зробити 2 кроки.
Вам знадобиться
  • -Попередньо накреслений трикутник, розміри сторін довільні;
  • -лінійка;
  • -Карандаш і ручка.
Інструкція
1
Береться олівець і лінійка, а потім з їх допомогою на сторонах трикутника відзначаються точки так, щоб вони ділили відповідні їм сторони трикутника навпіл. Один з варіантів, як їх потрібно відзначати, є на малюнку 1.
2
Тепер, за допомогою червоної/синьою або інший кольоровий ручки і лінійки з кожної вершини трикутника проводиться відрізок, причому таким чином, щоб він сполучав вершини трикутника з відповідними їм протилежними прямими в точках, які були побудовані в першому кроці. Приблизний варіант, як це повинно вийти, показаний на малюнку 2.
Зверніть увагу
Щоб перевірити правильність побудови, необхідно врахувати, що всі медіани трикутника перетинаються в одній точці, яка називається центровий.