Як зробити в домашніх умовах коптильню. Як зробити коптильню в домашніх умовах.

Копчені продукти відрізняє особливий аромат, дивовижний і неповторний смак, привабливий зовнішній вигляд. Обробка продуктів при копченні допомогою диму відбувається при повільному згорянні тирси або дров. Така технологія, крім усього іншого, знешкоджує бактерії, запобігає псуванню м'яса, овочів, риби, фруктів і т.п.
Інструкція
1
Використовуються два види копчення - гаряче і холодне. Найчастіше використовується гарячий спосіб. Пов'язано це з тим, що в цьому випадку швидкість приготування продукту зростає, до того ж, цей спосіб не вимагає особливих витрат праці.
2
При гарячій обробці копчення відбувається протягом декількох годин, температура диму при цьому висока. Продукти втрачають при обробці гарячим копченням зовсім небагато вологи, чому вони виходять м'якими і соковитими. До недоліків цього методу копчення можна віднести те, що термін зберігання копченостей не надто великий. Один із способів збільшити термін збереження продуктів гарячого копчення - додаткова подсушка.
3
Інший спосіб - холодне копчення. При ньому продукти проходять через нагрів холодним димом, але протягом значно тривалішого часу - кілька діб. Вологи практично не залишається. Терміни зберігання таких копчених продуктів істотно вище, їх відрізняють чудові смакові якості.
4
Споруджуючи коптильню , слід пам'ятати про те, що вона, як правило, складається з трьох компонентів: камери для копчення, димохідної труби, вогнища.
5
Камера для копчення є якусь ємність з щільно прилягає кришкою. Для підведення диму в камері робиться спеціальний отвір. Димохідна труба служить для підведення диму від вогнища в камеру і охолодження його до необхідної температури. Труба може бути досить значної за довжиною - це потрібно для того, щоб дим мав можливість охолонути. Вогнище - це спеціальна піч, в якій йде обвуглювання тирси і деревної маси. Він є джерелом диму.
6
Місце для коптильні можна виділити, наприклад, на горищі. Матеріал, що використовується для пристрою коптильні - дошки, цеглу, шматки металу. За форма найпростіша коптильня буде нагадувати шафа довжиною і шириною приблизно в метр, заввишки близько двох метрів. Зручно зробити коптильню примикає до димохідної трубі, в цьому випадку в ній будуть потрібні два отвори з заслінками.
7
Якщо немає потреби коптильні можна використовувати для копчення продуктів пару бочок. Їх необхідно поставити одну на іншу. Верхня бочка обладнується перекладинами, розташованими поперек, до яких будуть кріпитися продукти. Верхня бочка обладнується дерев'яною кришкою з отвором для виходу диму.
8
Нижня бочка матиме отвір для закладки дров. Осередок роблять з тирси. Розпалити його допоможе невелике багаття з скіп, або для цього буде потрібно насипати в ямку вугілля. Така конструкція коптильні підійде для копчення м'ясних продуктів.