Як зробити вудку. Як зробити донку відео.

Як бути якщо Ви вирішили раптово наловити риби, а вудочку при цьому з собою не взяли. В цій статті Ви прочитаєте, як зробити вудку з підручним матеріалов.В першу чергу необхідно зробити вудилище. Для нього найкраще підійдуть такі породи дерева: береза, ліщина, черемха, але можна взяти клен або вербу. Довжина вирізаного вудилища повинна бути не менше трьох метрів.

Перед тим як зібрати вудку вудилище необхідно на дві третини ошкурить гострим предметом: шматочком скла або ножем. Лісочку розміром від 0,15 до 0,3 треба прив'язати до вудки, починаючи з середини вудилища, закріпивши на кінці вудилища (обмотавши навколо верхівки). Цю операцію можна виконати за допомогою лейкопластиру, скотчу або просто зав'язавши вузол. Волосінь повинні бути довше вудлища, приблизно, на 30 см.После закріплення волосіні готуємо і кріпимо поплавок. Для цього необхідно взяти звичайну паличку, пробку або шматок кори і прив'язати звичайної петлею до середини волосіні. Нижче поплавка треба прив'язати грузило, яким може служити невеликий цвях, надрізана дробинка, гайка. Вантаж треба закріпити на відстані не менше 5 см від поплавка. Якщо у Вас не виявилося гачка, то його можна зробити з булавки, тонкого сталевого дроту або відправитися на пошуки будь-якого рибалки, який позичить Вам гачок. Якщо ж ви все таки рибалки не знайшли і зробили гачок самі, то пам'ятайте - його треба по-перше нагострити (будь-яким камінчиком), а по-друге, коли будете ловити рибу - не давайте слабини тому, що риба зірветься (гачок випаде з губи ). Гачок кріпиться (прив'язується) до волосіні вузлом, і ваша вудка повністю готова.Еслі зробити вудку не виходить, то можна виготовити донку, якій відмінно підійде для риболовлі. Візьміть довгу товсту волосінь, закріпіть на її кінці грузило. Окремо взяти тонкий поводок, прив'язати до нього гачок і закріпити на відстані 10-15 см перед вантажем. Тепер залишається лише насадити наживку і закинути донку або подалі від берега в озеро. Кінець вудки закріпити на березі за допомогою гілки, кілочка або стоїть поруч дерева, одягнути на волосінь невеликий вантаж, щоб побачити поклевку.В цій статті ми розповіли Вам, що виготовити вудку своїми руками і з підручних матеріалів легко, особливо коли є велике бажання зловити рибу .

Найпростіша рибальська снасть - це поплавочная вудка. Кожен її компонент можна виготовити своїми руками з підручного матеріалу, удосталь зустрічається в місцях проживання людини.
Сучасні рибалки не можуть поскаржитися на убогий асортимент приналежностей для риболовлі, але проте здатність змайструвати вудку своїми руками може виявитися дуже корисною, наприклад, в екстремальних ситуаціях або для початківців рибалок, які ще не впевнені в тому, що будуть займатися риболовлею всерйоз і надовго.

Виготовлення вудилища

Як основу для вудилища підійде будь-який матеріал - пластик, металевий прут, деревина. Найпростіше виготовити вудлище з дерева: для цих цілей підходить ліщина, черемха, модрина, береза, горобина або, як крайній варіант - клен. Гілка повинна бути рівною і міцною. Найбільш вдалими і надійними виходять вудилища з деревини, заготовленої осінньої порой.Дліна вудилища буде залежати від місця майбутньої лову риби: для невеликих, вузьких водойм підійде гілка довжиною близько 2-3 м, при лові з берега озера або з човна - 3-4, 5 м. Гілку дерева потрібно обстругати ножем, зрізуючи зайві сучки і знімаючи тонку шкірку, щоб надалі деревина не втратила еластичність і гнучкість. Щоб надати вудлищу гладкість і усунути різні нерівності, його потрібно ретельно обробити наждачним папером. Для збереження деревини від води бажано просочити гілку оліфою або рослинним маслом, а після просихання - покрити лаком. Гарне вудлище відрізняється невеликою вагою, пружністю, гнучкістю і здатністю витримувати близько 300 г ваги вантажу.

Оснащення вудилища

Якщо під рукою немає спеціального пристосування для намотування і закріплення волосіні - мотовильца, слід у верхньому кінці вудилища зробити невеликий розріз, намотати на нього волосінь і закріпити її міцним вузлом; якщо є можливість, місце кріплення волосіні можна зафіксувати за допомогою скотча. Робоча довжина волосіні повинна бути приблизно на 30-50 см більше довжини вудилища. Для лову великої риби підійде волосінь товщиною 0,3-0,8 мм, для середньої і дрібної - до 0,25 мм. Замінити покупну лісочку може розпущена на окремі волокна міцна мотузка, розрізані на тонкі шнури поясні ремені або пов'язані між собою взуттєві шнурки. На нижньому кінці волосіні ретельно закріплюється гачок. Замінити виготовлений промисловим способом гачок може розплющений цвях, відрізок металевої проволоки, англійська шпилька або частину від кільця для зв'язки ключей.Поплавок для волосіні повинен бути яскравим, помітним на воді. В якості саморобних поплавців можна використовувати пробки, пінопласт, кору або пір'я птахів, очищені від пуху та обтяжені за допомогою шматочків деревини. Форма поплавка повинна бути такою, щоб він міг триматися на воді вертикально, занурюючись приблизно на третину своєї дліни.На відстані 12-15 см від гачка на волосіні кріпиться грузило, вагою 1-3 г. Вантажило забезпечує вертикальне розташування поплавка і занурення наживки для риби на потрібну глибину. В якості саморобного грузила можна використовувати гайку, болт, свинцеву пластинку, обтиснуту навколо волосіні або цвях.