Як подружити собак.

Собака завжди сприймає свій будинок і прилеглу територію як власність і намагається витурити будь-якого, хто на неї зазіхне. Але іноді так складається, що вам доводиться привести в дім іншу собаку. Для того, щоб запобігти великомасштабні війни і зберегти нервову систему не тільки собакам, а й собі, необхідно правильно познайомити тварин один з одним.
Інструкція
1
Друга собака потрапляє до нас в будинок різними способами. Буває, що ви не змогли пройти повз довірливих очей кинутого тварини. Можливо, вас попросили тимчасово потримати свого вихованця друзі, так як вони їдуть у відпустку, а можливо ви просто давно мріяли про другу собаці і нарешті вирішили втілити мрію в життя. У кожному разі, вам необхідно правильно "представити" новачка своєму собаці.
2
Добре, якщо у вас є можливість познайомити собак ще до того, як вони опиняться в одній квартирі. Попросіть власника іншої собаки сходити з вами і вашим псом на спільну прогулянку. Нехай собаки познайомляться на нейтральній території. Буде здорово, якщо вони разом пограють - адже гра прямий шлях до дружби.
3
Якщо у вас немає можливості познайомити собак заздалегідь, то нову собаку необхідно приводити в будинок обережно. Якщо ваша собака відрізняється дружелюбністю, то тварин можна спробувати познайомити відразу. Якщо вони не будуть проявляти агресії один до одного, то можна дати новій собаці роздивитися і прийти в себе.
4
Якщо ж ваша собака агресивна, то закрийте її в іншій кімнаті, після чого введіть в квартиру нову собаку. Дайте їй озирнутися, а вашому собаці принюхатися до нового запаху. Потім спробуйте познайомити собак - тут вам не обійтися без допомоги. Візьміть свою собаку за нашийник і введіть її в кімнату, де ваш помічник буде тримати таким же чином нового пса. Дайте собакам обнюхатися, хваліть їх при цьому. Якщо все добре, то можна перестати страхувати вихованців за нашийники.
5
Якщо собаки ставляться один до одного агресивно, то можна спробувати потримати їх кілька днів у різних кімнатах. Звикнувши до запаху один одного, їм буде легше знайти контакт.
6
Якщо і це не допомагає, то спробуйте дати собакам можливість розібратися самостійно. Зведіть їх в одній кімнаті, при цьому будьте готові втрутитися. Як правило, собаки з'ясовують хто з них головний не завдаючи один одному каліцтв. Після того, як відносини будуть з'ясовані, одному собаці доведеться змиритися з положенням підлеглого.
7
В процесі спілкування між собаками також можливі конфлікти. З часом це має зійти нанівець. Але, пам'ятайте: в будинку ви - господар, тому всі спроби сварок повинні присікатися строгим окриком.
8
Гладячи чужу собаку не забувайте і про свою. Ваше увага повинна бути розподілено порівну, інакше боротьба за вашу ласку стане основною причиною конфліктів.