Як ростити помідори.

Помідори - це смачні і корисні овочі. Вони містять багато вітамінів С, РР, А. а також цукор і мінеральні речовини. Навіть в умовах середньої смуги можна отримати непоганий урожай помідорів, якщо вирощувати їх за правилами.
Інструкція
1
Для початку потрібно в березні посіяти насіння помідорів на розсаду. Насіння висівають в розсадні ящики, наповнені спеціальної грунтовою сумішшю, і присипають шаром перегною 1-1,5 см. Після посіву треба полити землю і зверху накрити ящики поліетиленовою плівкою. Коли помідори зійдуть, плівку треба відкрити. Після появи 2-3 справжніх листків саджанці слід пікірувати - розсадити в окремі ємності. До того, як розсада буде висаджена в грунт, її треба 3-4 рази підгодувати спеціальним добривом.
2
Коли стане тепло - це зазвичай відбувається на початку червня, не раніше 5-10 числа, потрібно підготувати грядки під помідори. Самі гарні грунту для помідорів - супіщані або легкі суглинні, чи не кислі. Грядки треба перекопати, удобрити мінеральними добривами і гноєм. Якщо ви збираєтеся ростити помідори в теплиці, а не у відкритому грунті, висадку можна справити раніше - в травні.
3
Садити розсаду треба на відстані 60 см між рядами і 30 см між рослинами в рядах. Це правила для скоростиглих, низькорослих сортів. Для сортів високорослих відстані потрібні інші - 70 і 50 см відповідно. Перед посадкою треба зробити борозни і залити їх водою. Розсаду треба садити в похмуру погоду або ввечері. Якщо рослини витягнулися, їх треба посадити похило, але не заглиблювати в грунт. Після посадки помідори треба полити і замульчувати перегноєм.
4
Помідори треба прив'язати до кілочків-опорам. Грунт під помідорами треба регулярно розпушувати і прополювати бур'яни. Також помідори треба підгорнути, коли вони підростуть. Поливати помідори треба хоча б раз на тиждень, воду лити під корінь. 4-5 разів на сезон рослини треба пасинкувати: видаляти всі пагони, що з'явилися з нирки на пазусі листа на головному стеблі. У плодоносних кущів потрібно прищипнуть верхівки над 3-4 кистями.
5
Знімати помідори з гілок треба раніше. Коли вони ще зелені або злегка білі. Інакше їх вразить фітофтора. Збір плодів виробляють при температурі не нижче 8 градусів тепла. Потім їх кладуть будинки дозрівати при температурі 20-25 градусів. Можна покласти в ящик з помідорами стиглий банан, тоді вони дозріють швидше.