Як розслабити м'язи шиї.

Останнім часом багато людей скаржаться на болі в комірцевої зоні. У цю зону входить задня поверхня шиї , а також простір між лопатками. Найчастіше ця зона болить у людей, що працюють переважно руками. Це перукарі, інженери, комп'ютерники та інші. Це відбувається тому, що саме в комірцевої зоні знаходяться основні м'язи, що підтримують руки.
Інструкція
1
Якщо в одного з ваших домочадців болить шия, зробіть йому (їй) масаж. Спочатку померяйте людині тиск. Сеанс проводити забороняється, якщо у «пацієнта» низький тиск, оскільки масаж знизить його ще більше.
2
А тепер приступайте до самого масажу. Якщо процедура проводиться вдома, попросіть людини лягти на живіт. В крайньому випадку, нехай він (вона) сяде, поклавши голову на руки або на стіл. Тут все залежить від того, як людині буде зручно.
3
Першим ділом нанесіть на шкіру крем для масажу легкими розгладжують рухами. Спробуйте тактильно визначити, чи маються на шкірі затискачі (більш щільні м'язові тканини, ніж на інших ділянках тіла). Запам'ятайте такі місця, щоб потім їх більш ретельно обробити.
4
Почніть з масування глибоких м'язів, які розташовані вздовж самого верхнього грудного відділу хребта. Покладіть руки на шкіру клієнта, потім складіть їх і проженіть десять разів «хвилю» по шкірі за допомогою великих пальців.
5
Тепер ви можете приступати до розслаблення м'язів шиї «пацієнта». Охопите ці м'язи в «клешню», після чого почніть ніжно розминати їх, згинаючи пальці. Тільки не натискайте занадто сильно, щоб знизити тиск нижче норми або не змістити хребці.
6
Закінчивши з шиєю, переходите до задніх м'язам плечового пояса, розташованих між верхнім краєм лопаток і хребтом. Приділіть цим м'язам особливу увагу, так як вони дуже об'ємні. Масажувати ці м'язи краще не одним, а декількома прийомами. Приміром, почніть масажувати їх кінчиками пальців, складаючи їх разом різними способами. Також не забувайте брати в складку шкіру з належними м'язами.
7
Тепер можна помасажувати зону між лопаток (по черзі праву і ліву). Для цього потрібно завести руку за спину і злегка «зайти» під кістку.
8
Закінчити масаж комірцевої зони можна розгладжують рухами, аналогічними тим, з яких масаж починався. Після цього попросіть «пацієнта» лягти на спину і хвилин 5-10 полежати. Хто сидить пацієнту потрібно посидіти в тій дружин самої позі. На цьому масаж можна вважати закінченим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Id0F1mh-2Wg
Перенапруження м'язів шиї є результатом неправильного положення тіла при довгій сидячій роботі, ходьбі, а також невміння деяких людей повноцінно розслабляти ці види м'язів. В результаті зв'язки і тканини шиї відчувають додаткове навантаження, яка часто призводить до негативних наслідків для здоров'я людини.

Фахівці сходяться на думці, що повне розслаблення м'язів будь-якої групи можливе тільки за умови релаксації. Регулярні сеанси релаксації дозволять краще зрозуміти власне тіло, відчути його і керувати напругою м'язів. Для хорошого ефекту і швидких результатів техніці релаксу слід приділяти увагу щодня, це дасть стійке зниження м'язових і розумових навантажень, зміцнить стійкість організму до стресу, значно улучштт загальне самопочуття.

Сеанси необхідно проводити в тихій кімнаті, в стані спокою і за відсутності яскравого світла. Прийміть зручну позу, голову поверніть набік для додаткового розслаблення м'язів шиї. Практикувати техніку релаксації краще в положенні лежачи і у вільному одязі. Щоб м'язи шиї розслабилися, їх спочатку необхідно напружити на 15 секунд, потім відпустити і, відчувши різницю, зафіксувати відчуття.

Для розслаблення м'язів шиї допоможе дихальна вправа, яке рекомендується виконувати кілька разів протягом дня. Відкинувшись у кріслі, в положенні сидячи, глибоко вдихніть носом і потім з силою видихніть, затримайте дихання на кілька секунд і знову повторіть весь цикл. Після декількох таких дій потрібно трохи посидіти із заплющеними очима, зосередившись на почутті спокою, розслабленості й безтурботності.

Якщо в області шиї відчувається м'язовий спазм, розслабленню м'язів повинні передувати деякі вправи: піднімання і опускання плечей, кругові рухи плечима назад і вперед, нахили головою вправо і вліво і повільні - з боку в бік.

Щоб відчути місце, де заблоковані м'язи шиї, потрібно спочатку посувати головою вгору-вниз, а потім до грудей із зусиллям притиснути підборіддя. Потім відкиньтесь в кріслі, поверніть голову набік і поступово розслабтеся.

Перед сеансами релаксації можна робити кілька вправ на опір. Руки підніміть на рівні голови і зчепіть в замок. Поступово опускаючи голову вперед, долайте опір шийних м'язів за допомогою рук. Потім виконайте вправу в іншому вигляді: голову опустіть вперед і піднімайте її, при цьому надаючи опір руками, які зчеплені на потилиці. Після чотирьох повторів розслабте м'язи шиї.