Як приготувати солоне тісто для ліплення. Як завести солоне тісто для виробів.

Солоне тісто - це екологічний чистий і нешкідливий матеріал, що не залишає плям. Це дуже важливо, тому що екологічність солоного тіста дозволяє використовувати його навіть маленьким дітям. Його можна з успіхом використовувати для ліплення різних фігур. Таке тісто після застигання твердне і може бути пофарбовано практично будь фарбою. Готувати цей матеріал дуже легко. Отже, рецепт.
Вам знадобиться
  • Дві склянки борошна;
  • Один стакан кухонної солі;
  • Половина склянки води.
  • Одна столова ложка рослинної олії або жирного крему для рук.
Інструкція
1
Просто ретельно змішайте всі інгредієнти до однорідного стану. Для цих цілей можна використовувати звичайну ложку, але краще все змішувати за допомогою міксера.
2
Забарвлювати можна вже готові вироби з солоного тіста або в майже готове тісто . Для фарбування тесту можна використовувати харчові барвники, барвники для пасхальних яєць, гуаш і навіть морквяний або буряковий сік, а також багато іншого. Додавати барвник потрібно під час замішування солоного тіста.
3
Пофарбувати вже готову фігурку з тіста теж не повинно скласти особливих труднощів. Просто візьміть пензлик, фарби (наприклад, гуаш) і акуратно наносите фарбу. Правда, пофарбовані таким способом фігурки краще потім покрити будь-яким лаком. Не забувайте, що фігурки забарвлюються тільки після їх повного висихання. На вологих виробах з солоного тіста малювати проблематично.
4
Сушити вироби із солоного тіста допускається в духовці або на батареї. Температура в духовці повинна бути близько 80оС. Можна менше, але не більше, а то тісто швидко обвуглиться.
5
Якщо у вас залишилося тісто після ліплення, а викидати залишки шкода, можна поставити їх на зберігання в холодильник. Попередньо не забудьте помістити тісто в щільно закриту баночку. Зберігати солоне тісто в холодильнику можна кілька протягом декількох діб.