Як підшивати штани. Як підшити джинси.

Щоб підшити чоловічі брюки , вам не обов'язково нести їх в майстерню. Правда, навіщо звертатися до фахівців, коли ви самі можете зробити ту ж роботу? Часу ви витратите зовсім небагато, та й сил теж. Зате результат буде практично таким же, як і у швейній майстерні.
Інструкція
1
Спочатку визначте довжину брюк, одягнувши їх на чоловіка. Якщо брюки господар носить із ременем, то і ремінь потрібно одягнути. Довжина брюк відміряється двома способами: без взуття і з взуттям. Тут вже вирішите з господарем брюк самі, як буде краще. У першому випадку нижня межа брюк повинна знаходитися над підлогою на відстані 5 мм. У другому ж випадку та ж сама межа повинна розташовуватися між каблуком взуття та її п'яткової частиною. Відміряли? Не забудьте зробити позначку.
2
Розкладіть брюки на який-небудь рівній поверхні. Крейдою або милом накресліть дві лінії. Перша - лінія відрізу, друга - лінія довжини брюк. Запас на підгин чоловічих брюк становить близько 4-5 см. Врахуйте також товщину матеріалу брюк. Чим тонше матеріал, тим менше запас на підгин.
3
Відріжте тепер по нижній лінії зайву тканину. Обробіть відкритий шов за допомогою оверлока (спеціальна машинка для обробки швів). Можна також скористатися зигзагом на звичайній машинці. Прітачать тасьму на 2 мм вище лінії підгину.
4
Тепер підігніть брюки , залишивши 2 мм тасьми на лицьовій стороні. Це потрібно для того, щоб тканина на брюках під час шкарпетки не зношувалися. Бажано вимітати цю операцію, щоб полегшити процес підшивки штанини і прасування.
5
Підшийте штанину. Щоб полегшити собі цей процес, скористайтеся клейкою стрічкою, поклавши її між підгинанням і основною тканиною і проутюжів з парою. Правда, у клейкої стрічки є істотний недолік: вона може відклеїтися в результаті прання. Тому надійніше буде підшити брюки вручну голкою і тонкою ниткою.
6
Коли закінчите роботу, пропрасуйте обидві штанини зі кмітливістю. Після цього пройдіться праскою ще раз, прибравши перед цим нитки. От і все.
Нерідко трапляється так, що при примірці в магазині брюк підходящого розміру з'ясовується неприємна деталь: вони довгуваті. В цьому випадку не варто відмовлятися від покупки, адже можна вдома самостійно підшити штани .
Вам знадобиться
  • - дзеркало,
  • - кравецькі крейда або шматочок мила (змилок),
  • - ножиці,
  • - голка з ниткою,
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
Приміряйте брюки перед дзеркалом для того, щоб намітити ту довжину штанин, яку ви хотіли б мати в повністю готовому до шкарпетці виробі. Майте на увазі те, що при ходьбі штанини брюк трохи піднімають, тому зробіть запас довжини. Професійні швачки зазвичай дотримуються правила: нижній край штанини повинен як мінімум наполовину прикривати каблук взуття, з якою ви припускаєте носити брюки, а як максимум - доходити до поверхні підлоги. Але ні в якому разі не лежати на підлозі складкою.
2
Позначте спеціальним Кравецьким дрібному або невеликим обмилки (такі є в кожному будинку) з гострими краями бажану довжину брюк. Зніміть штани і переконайтеся в тому, що зазначена довжина у обох штанин однакова.
3
Відріжте ножицями підігнути на швейній фабриці частина штанини, так як після того, як ви підшиє брюки, цей старий підгин буде надавати штанині «жорсткість» і за зовнішнім виглядом нижнього краю брюк буде видно, що підшивали ви їх самостійно і без особливого на те досвіду. Якщо довжина виробу не дозволяє саме відрізати цей край, то можна з допомогою распаривателя або леза підпороти край нижнього шва штанини і вже після цього відрізати зайву довжину, залишивши припуск на підгин не більше 4-5 см. Те ж виконайте з другою штаниною брюк.
4
Підігніть край штанини двічі: перший раз на 5-7 мм, другий - на 3-4 см і з допомогою нитки та голки великими стібками нажівульте (прошийте) вийшов підгин тимчасової рядком - так ви підготуєте штанину до основного шву, запобігши прикрі перекоси тканини. Двічі підгинати край штанини необхідно для того, щоб тканина не «розпускалася» та її нитки не вибивалися при носінні. Те ж саме виконайте і з другою штаниною брюк.
5
Прошийте на швейній машинці або вручну строчки на обох колошах вздовж ніжівуленних (так, як сказано в кроці 4) ниток, потім ці тимчасові нитки видаліть.
6
Отпарьте за допомогою вологої марлі і гарячої праски нижній край штанин.
Корисна порада
Укоротити довжину брюк можна і без допомоги нитки з голкою. Якщо структури тканини така, що склавши її двічі, а потім ще й прошив її машинної рядком або вручну, можна зіпсувати зовнішній вигляд брюк, то можливо обійтися без цього. Просто обмітайте нижній край штанини, а потім підігніть, проклавши між двома утвореними шарами тканини тесьму- «павутинку» потрібної ширини (таку тасьму можна купити в швейному магазині). Поверх подгиба покладіть листок чистого паперу і за допомогою гарячої праски через папір проутюжьте нижній край штанини - "павутинка", розплавившись під дією тепла, склеїть дві частини тканини між собою.