Як зробити верстат.

Багато умільці мріють зібрати у себе вдома (в гаражі, в сараї) таку корисну річ, як токарний верстат. У цій статті можна знайти короткий опис і влаштування одного з подібних чудес техніки. Отже, розповімо, як можна зробити верстат.

Як вихідних матеріалів буде потрібно шматки водопровідних труб, частини старих рам від велосипеда, обручі зі сталі (наприклад: від старих дерев'яних бочок) .Станок складається з наступних функціональних частин (вузлів):

  • бабки (задня і передня);
  • подручники;
  • двигун і ремінна передача до нього;
  • напрямні для бабок і подручников.

В якості станини верстата використовуємо дошку (1500х20х60 мм.). З рам велосипедів і обрізків труб виготовляємо задню бабку. Вона потрібна для обробки заготовок різної довжини. Передбачаємо можливість фіксації бабки під довжину заготовки. Всю конструкцію скріплюємо довгими болтами з різьбою М15 (М16). В якості центру використовуємо заточений по колу (80-90 °) болт і гайку вищевказаного раз міра. Направляючі повинні бути строго паралельні станіне.Аналогічним чином обладнаємо передню бабку, не забуваючи перед цим, що не обходимо встановити шківи для пасової передачі і тризуб для заготовок. Кріпимо електродвигун, заздалегідь підбираючи необхідну натяжку ременів і залишаючи зазор для підтяжки за допомогою двигуна. Це не обходимо тому, що в процесі роботи ремені будуть потроху послаблюватися. Опорну платформу двигуна крепом на товстих шпильках (з їх допомогою легше переміщати двигун, змінюючи натяг ременя на шківі). В якості пульта управління двигуном можна використовувати стандартну збірку з пускача і кнопок включення і виключення, якщо є можливість регулювання обертів двигуна без перекидання ременя на шківі, краще передбачити окрему кнопку зниження (підвищення швидкості обертання). Не забудьте про захисне заземлення корпусу двигуна. Кнопка вимикання повинна розташовуватися так, щоб її можна було натиснути будь частиною тела.Кроме того, що ви самостійно змогли зробити верстат, необхідно не забувати про порядок кріплення заготовки в ньому. Задня частина заготовки злегка надпилюють через центр і ставиться на тризуб, а на передній робиться шилом невелике поглиблення, яке затискається в верстаті за допомогою центру.