Як паяти без паяльника.

Паяти за допомогою спеціального інструменту - паяльника - при наявності невеликого досвіду і навички не так вже й складно. Однак в деяких ситуаціях використання паяльника утруднено або ж взагалі неможливо. Як бути в таких випадках?
Інструкція
1
Припустимо, що перед нами стоїть практичне завдання: створити оригінальне ювелірна прикраса - браслет, який складається з великої кількості надзвичайно тонких золотих ланцюжків. Зусиллями майстрів виготовлений дослідний зразок. Дуже красива вийшла штучка - браслет при найменшому русі переливається і спалахує незліченними золотими іскрами ...
2
Чисто технічно сьогодні виготовити таку прикрасу цілком можливо, в ювелірній промисловості існують спеціальні верстати-автомати, які легко перетворять найтоншу золоту дріт в ланцюжок. Складність полягає в іншому.
3
Справа в тому, що за встановленими правилами виріб, виготовлений з дорогоцінного металу, наприклад, з того ж золота, має бути нероздільним і єдиним цілим. Справжність вироби засвідчується спеціальним пробірним клеймом. Невже доведеться ставити клеймо на кожну ланку найтоншої ланцюга? Таке навіть уявити неможливо, не те, щоб виконати.
4
Таким чином, задача полягає в тому, щоб якимось чином спаяти кожна ланка ланцюжка за допомогою припою. Паяльник, як кожен розуміє, для цієї мети не годиться, це дуже грубий інструмент. Як же бути в такій складній технологічній ситуації, адже метр нашого вироби важить всього один грам, а ланок немислиму кількість? Та й зазори в ланках оком майже не видно. Додаткова вступна - золоту прикрасу необхідно поставити на потік, запустити в серію.
5
Для виготовлення такої золотого ланцюжка без допомоги паяльника доведеться звернутися до стандартів на рішення винахідницьких задач. Припій, який окрім всього іншого, містить також і фосфор, замішують на касторовій олії. Після цього занурюють золотий виріб в припой, який заповнює мікроскопічні зазори в окремих ланках ланцюга.
6
Залишається якимось чином прибрати надмірну кількість припою. Для цього виріб обвалюють в тальку. Надлишок припою очищається, він знаходиться лише в зазорах кожної ланки (за рахунок сил поверхневого натягу).
7
Тепер потрібно пропустити ланцюг через відкрите полум'я, яке створює мікроскопічні спалаху фосфору. Ланки ланцюжка надійно скріплюються за рахунок такої своєрідної пайки, що більше нагадує зварювання. Виріб готовий, можна запускати його в серію. І паяльник виявився абсолютно непотрібним.
Корисна порада
Джерело: «Знайти ідею. Введення в теорію рішення винахідницьких задач », Г.С. Альтшуллер, 2003