Як зварювати поліпропіленову трубу.

Зварювання труб - це процес, який вимагає певної вправності і устаткування. Так поліпропіленові труби зварюють на спеціальному зварювальному апараті, на якому встановлюються парні насадки необхідного діаметра. Ці насадки мають спеціальне покриття - тефлон, тому й чистити їх металевими предметами можна. Насадки очищають за допомогою дрантя або дерев'яних скребків в нагрітому стані. Але досить про прилад. Перейдемо до зварювання.
Інструкція
1
Для початку відріжте трубу до необхідного розміру спеціальними ножицями строго під прямим кутом. Виставте на зварювальному апараті температуру пайки в 260о. Паяльник повинен нагрітися до заданої температури за 5-8 хвилин.
2
Не забудьте відчистити деталі перед зварюванням. Після чистки їх потрібно знежирити етиловим, ізобутилового або ізопропіловий спирт. Бензином, уайт-спіритом, ацетоном і горілкою поліпропіленові труби протирати вкрай небажано, тому що вони розпушують поверхню. Після знежирення відзначте на трубах зварювані зони. Якщо свариваться буде труба, армована алюмінієм, то з зони зварювання алюмінієвий шар необхідно зчистити з місця зварювання спеціальним пристроєм. Труби, армовані скловолокном, не потребують зачистці.
3
Далі одночасно надіньте трубу і фітінг на зварні насадки. Тривалість прогріву залежить від діаметра труб і визначається за спеціальною таблицею. Коли прогрів закінчиться, зніміть деталі з насадок, вставте їх один в одного і зафіксуйте на 3-8 хвилин.
4
Даний спосіб зварювання поліпропіленових труб дає найвищу якість з'єднання і значно знижує трудовитрати, а також витрати на витратні матеріали. Для нього не потрібно якихось спеціальних навичок.
5
Якщо труби мають невеликий діаметр, їх з'єднують за допомогою муфтового зварювання. При такому типі зварювання дві труби з'єднуються за допомогою фітингів, відводів або муфт.
6
Під час муфтового зварювання апарат повинен мати температуру 260о і бути включеним. Нагрівання деталей починається рівномірно. Коли нагріті труби будуть зведені разом, необхідний час потрібно витримати без деформацій і поворотів труб.
7
Якщо деталі не нагріються до заданої температури, вони не будуть настільки пластичними і в'язкими, наскільки це необхідно. Таке з'єднання буде вкрай неміцним. Коли деталі перегріваються, поліпропілен втрачає свою стійкість. Вставити перегріті труби в фітінг досить проблематично. Збільшивши зусилля, можна загнути край труби, внаслідок чого внутрішній діаметр звареної труби вийде менше, ніж потрібно.
Корисна порада
Труби, зварювати, поліпропілен, деталь, фітінг
В даний час поліпропілен придбав популярність як матеріал для виготовлення труб. Цей матеріал дешевше, труби з нього виглядають естетично, він досить довговічний і стійкий до високих температур і багатьох хімічних сполук. У монтажі він теж не викликає проблем - поліпропіленові труби неважко зварити.
Інструкція
1
Для зварювання поліпропілену вам буде потрібно спеціальний інструмент з насадками. Він нагрівається в середньому до температури 260 градусів і завдяки вбудованому термостату підтримує стабільну температуру.
2
Нагрівальні елементи являють собою гільзу, яка оплавлівает зовнішню поверхню труби, і дорн, який оплавлівает внутрішню поверхню муфти. Його можна купити в будівельному магазині, коштує він не дуже дорого, але якщо він вам потрібен для разового застосування, можна взяти його напрокат у майстрів.
3
В зварюванні труб діаметром менше 63 мм в основному застосовують розтрубний і муфтовий спосіб. При цьому способі труби з'єднують за допомогою муфти, а різьбові вузли створюються за допомогою фітингів з розтрубом. Для зварювання труб великим діаметром краще звернути до фахівця, так як зазвичай у таких апаратів насадки діаметрів від 16 до 40 мм.
4
Встановіть зварювальний апарат на рівній поверхні і закріпіть на ньому спеціальними ключами змінні нагрівачі необхідного розміру. Встановіть всі необхідні насадки до нагріву апарату. Для поліпропілену потрібна температура близько 250-270 градусів.
5
Відріжте від труби шматок потрібного вам розміру, краї заточите під невеликим кутом. Якщо присутній окислений шар, відскоблити його, щоб уникнути погіршення якості зварювання. Тепер позначте на трубі довжину з'єднання з фитингом таким чином, щоб кінець її не входив в фітінг до упору. Знежирте поверхні, які піддатися зварюванні. Тепер можна переходити до нагрівання.
6
Фитинг обробляють першим, так як він нагрівається довше труби. Після того як обидві поверхні досягли необхідної температури, зніміть їх і закріпіть плавним рухом, тільки не повертайте. Зафіксуйте шов до повного охолодження.
7
Час, необхідний для закріплення деталей, залежить від апарату, зазвичай в інструкції пишуть мінімальний і максимальний поріг.
8
Необхідно мати на увазі, що при нагріванні труба витягується, може навіть искривиться. Цей факт треба враховувати при плануванні прокладки труб.