Як поміняти шлейф. Як замінити шлейф sata.

Шлейфи в системному блоці комп'ютера часто перегинаються і ламаються. Природно, це позначається на працездатності пристроїв, якими до них підключені. Причому до визначення несправності самого шлейфа, зазвичай доводиться перебрати масу варіантів поломок відповідних пристроїв і провести не один десяток діагностик. Проблема, звичайно ж, вирішується просто: необхідно поміняти шлейф.
Інструкція
1
Обесточьте комп'ютер і зніміть бічну кришку. Ви отримаєте доступ до нутрощів системного блоку. Визначте, які з пристроїв підключені шлейфами до материнської плати. Найчастіше це жорсткі диски, флоппі-дисководи і оптичні дисководи. Також визначте вигляд інтерфейсу шлейфа, який вам знадобиться придбати: IDE або SATA.
2
Перевірка справності шлейфа - це обов'язкова діагностика, яку необхідно провести при наявності неполадок в роботі пристроїв. Якщо у вас комп'ютер, випущений більше 5 років тому, то, швидше за все, з'єднувальні шлейфи пристроїв мають інтерфейс IDE. Зовні вони представляють собою широкі багатопровідні кабелі. Вони, дійсно, часто перетираються, а тонкі дроти в них можуть ламатися. Якщо поміняти шлейф, нібито зламане пристрій запрацює в стандартному режимі.
3
Згадайте, який пристрій працювало нестабільно. Від'єднуйте дроти живлення. Витягніть роз'єм шлейфу. Акуратно, притримуючи материнську плату і не допускаючи її прогинів, від'єднайте другий роз'єм шлейфу з відповідного гнізда IDE або SATA.
4
Поміняти шлейф IDE дещо складніше, ніж кабель SATA. На IDE часто підключені два пристрої, наприклад, два жорстких диска або жорсткий диск і привід оптичних дисків. В цьому випадку також треба встановлювати черговість завантаження за допомогою перемичок - джамперів. SATA кабелі підключаються окремо до кожного пристрою. Після установки і підключення нового шлейфу, включите комп'ютер і дочекайтеся визначення пристроїв при завантаженні. Якщо воно пройшло успішно, і всі комплектуючі видно, можна зібрати комп'ютер.
Часом трапляється так, що комп'ютер з невідомої причини перестає правильно визначати жорсткі диск, або при вдалій завантаженні раптом починає «зависати», а потім і зовсім перестає завантажуватися. Не поспішайте нести його в сервіс або переглядати оголошення про продаж жорстких дисків і материнських плат. Цілком можливо, знадобиться просто замінити шлейф.
Інструкція
1
Відключаємо живлення від системного блоку і знімаємо бічну кришку.
2
Уважно оглядаємо материнську плату і всі дроти і шлейфи, які підключені як до системної плати, так і до всіх пристроїв, пов'язаним з нею. Шлейфами до материнської плати найчастіше підключаються: • Флоппи-дисководи; • Жорсткі диски; • Приводи компакт-, ДВД-і дисків інших форматов.Прі цьому до флоппі-дисководів йде окремий шлейф. Якщо у вас комп'ютер, облямованих більше 5 років тому, швидше за все, жорсткі диски і дискові приводи пов'язані між собою IDE шлейфом. Зовні він являє собою широкий 40 або 80-дротовий кабель з трьома роз'ємами. Першим роз'ємом він підключається до материнської плати, два інших з'єднуються з накопичувачами інформації: жорсткими дисками або приводами оптичних дисків. Зазвичай в комп'ютері використовується два IDE шлейфа.
3
Щоб замінити шлейф, акуратно від'єднуємо його роз'єми від відповідних гнізд приводів і жорстких дисків, до яких він підключений. Для полегшення доступу до них, можливо, є сенс від'єднати і дроти, що подають живлення до даних пристроїв. Потім, притримуючи материнську плату і не допускаючи її перегину, від'єднуємо шлейф з гнізда IDE. При необхідності також від'єднуємо і другий IDE шлейф.
4
Нові шлейфи встановлюємо в зворотному порядку: спочатку акуратно, злегка притискаючи, закріплюємо їх на материнській платі, потім - приєднуємо до відповідних гнізд жорстких дисків і оптичних накопичувачів.