Як навчитися бути стриманим.

Найчастіше в нашому житті відбуваються речі, які вимагають від нас виняткового самоконтролю. Стресові ситуації, постійна напруга, раптові ситуації - все це викликає емоції і не дає нам тримати себе в руках. Нервова система поступово зношується, ми стаємо все більш і більш дратівливими. Для того, щоб цього уникнути, необхідно слідувати всього декільком рекомендаціям.
Інструкція
1
В першу чергу, зрозумійте, що емоцій як таких не існує. Існує хімічна реакція, реакція організму на зміну навколишнього середовища, на агресивну поведінку. Чистого розуму чужі емоції, в ньому присутня тільки причина і наслідок.
2
Розробіть свою власну систему пріоритетів. Виберіть те, що для вас розумно як тут і зараз, так і в довготривалій перспективі. Перестрибування з довготривалою на короткочасну перспективу і назад допоможе вам заощадити величезну кількість нервів, адже багато речей, які важливі зараз, не мають ніякої цінності в довгостроковій перспективі, а то, що буде потім, навряд чи відчувається зараз. Використовуйте цю схему в разі сильного стресу.
3
Міркуйте логічно. В чистому розумі, як вже писалося вище, немає емоцій. Думайте, чи буде вам корисно чи інша дія? Як воно вплине на ваші довгострокові цілі? Прорахуйте ситуацію на кілька кроків вперед і з'ясуйте, чи буде розвиток саме таким, яким ви хочете його бачити.
4
У випадку, якщо емоції вас переповнюють, поставте себе на місце співрозмовника. Подумайте, до чиїх доводам ви краще прислухаєтеся - до тих, які викладені коротко, чітко і по факту, або ж до шквалу агресії? Дійте, виходячи з того, що є найбільш ефективним. Пам'ятайте: ваші цілі - це найважливіше, що у вас є.
Корисна порада
У випадку, якщо ви розумієте, що не в змозі впоратися з емоціями, і ніщо вищеописане не допомагає, усамітнитеся і поговоріть самі з собою. Проговорите всю ситуацію і позбудьтеся від емоцій, які вас переповнюють.
Надлишок емоцій, особливо негативних, які проявляють деякі індивіди, можуть відштовхнути від них оточуючих. Якщо ви відчуваєте, що вам не вистачає стриманості, навчитеся володіти собою і контролювати вираз власних почуттів.

Усуньте причину

Занадто сильні негативні емоції не потрібно буде стримувати, якщо усунути їх причину. Розберіться з власним життям. Якщо ви часто відчуваєте роздратування, злість і напади агресії, напевно вас щось не влаштовує в навколишньої дійсності. Замість нарікати на обставини і псувати настрій собі та іншим людям, змініть свою жізнь.То, що в житті у вас все благополучно, не є запорукою врівноваженості та спокою. Важливо знайти спосіб самовираження. Без нього людина може відчувати себе неповноцінним і злитися, сам не знаючи від чого. У підсумку індивід зривається через дрібниці, але почуває себе тільки гірше. Робота по душі, улюблене хобі, творчість допоможуть вам змінити ситуацію і самореалізоваться.Залогом гарного настрою і стійкою психіки є регулярні фізичні навантаження. Знайдіть свій вид спорту, займайтеся активним відпочинком, більше проводите часу в прогулянках на свіжому повітрі. Йога, танці, пілатес, аеробіка, плавання - все це може в позитивну сторону змінити рівень вашої умиротворення.

Методи самоконтролю

У критичній ситуації важливо вміти зупинити себе. Якщо ви не будете контролювати негативні емоції, їх вихід може спровокувати істерику, скандал і конфлікт. Якщо не вийшло усунути причини внутрішнього невдоволення і запобігти зростанню дратівливості, візьміть емоції під контроль.Когда почнете розпалюватися і розхлюпувати агресію, уявіть, як ви виглядаєте зі сторони. Подивіться на себе очима оточуючих. Можливо, видовище здасться вам настільки відразливим, що ви остановітесь.Іспользуйте техніку глибокого дихання, щоб заспокоїтися. Цей спосіб, хоча і побитий, але дієвий. Коли відчуваєте, що готові зірватися на присутніх поруч людях, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Постарайтеся усамітнитися, умити обличчя прохолодною водою і побути в одіночестве.Не варто вважати, що, виговорившись, накричавшись, з'ясувавши відносини з людьми на підвищених тонах, ви відчуєте полегшення. Вихлюпування негативних емоцій приносить користь, але тільки якщо проведено воно не за рахунок нормальних відносин із суспільством. Хочете позбутися від негативу - побігайте, побийте боксерську грушу в спортзалі, попойте в караоке або намалюйте свого кривдника в непривабливому, карикатурному світлі.