Як посадити орхідеї. Як посадити Архідам в горщик.

Орхідеї - аристократи серед квітів. Вони вишукані, красиві, незвичайні, тому може здатися, що виростити їх будинку неможливо. Це не так: при дотриманні деяких правил і певному завзятості примхливі красуні цілком можуть прикрасити своїм цвітінням вашу квартиру.
Інструкція
1
Насамперед треба вибрати відповідні рослини. Для вирощування на підвіконні підійдуть ті орхідеї, які добре пристосовуються до самих різних умов утримання. Це, наприклад, фаленопсис, дендробіуми, онцидіуми і різні гібриди.
2
Потім потрібно дістати підходящу орхідею і її розмножити. Вийміть рослину з горщика і розріжте корінь секатором на декілька шматочків. На кожній мають залишитися 2-3 псевдобульби. Шматочки кореня з молодими псевдобульбами можна садити, зі старими - потрібно покласти в мох і чекати, поки з'являться додаткові бруньки. Якщо ви вибрали моноподіального орхідею, її можна розмножити стеблом. Відріжте верхню частину з повітряними корінцями: його можна посадити. А що залишився пеньок постійно обприскуйте, він дасть пагони з придаткових бруньок на стеблі. Коли у пагонів з'являться власні корені, їх можна відокремлювати від пенька і садити.
3
Коли посадковий матеріал готовий, треба підготувати горщик і грунт. Землю краще купувати спеціальну - субстрат, на дно горщика слід покласти товстий шар дренажу - щебеню, керамзиту, цегляної крихти. Поверх дренажу треба насипати субстрат з таким розрахунком, щоб коли рослина буде поставлено в горщик, його корінь і підстави псевдобульб розташовувалися на рівні верхнього краю горщика.
4
Тепер можна садити орхідею. Розташовуючи рослина в горщику, залиште місце для парочки приростків перед молодими псевдобульбами. Коріння не слід розправляти дуже ретельно: вони крихкі і можуть зламатися. Просто засипте субстратом проміжки між країнами, а потім заповніть весь горщик. Чи не заглубляйте кореневище дуже сильно, воно може загнити. Але й дуже високо рослина не саджайте, адже тоді його буде складно закріпити. Субстрат зверху треба замульчувати мохом, щоб корінь знаходився між мохом і субстратом.
Корисна порада
Поливати орхідеї треба акуратно, щоб не залити розетку. Обприскувати ці рослини потрібно тільки в теплу погоду, стежити, щоб вони просохли до ночі, і не під прямими сонячними променями, щоб не допустити опіків.