Як відремонтувати насос.

У тих випадках, коли в двигуні автомобіля виявлено витік охолоджуючої рідини з системи охолодження, а під час роботи двигуна на холостих обертах чути сторонній шум, що виходить із місця кріплення помпи - її потрібно замінити або відремонтувати.
Вам знадобиться
  • - ремнабор для водяного насоса,
  • - викрутка,
  • - універсальний знімач,
  • - молоток,
  • - оправлення з кольорового металу.
Інструкція
1
У разі виявлення несправності водяного насоса , він в обов'язковому порядку попередньо демонтується з двигуна.
2
Помістивши помпу на верстак, і акуратно затиснувши водяний насос в лещатах, з нього за допомогою універсального знімача знімається зубчастий шків.
3
Після чого з корпусу насоса викруткою викручується гвинт, що фіксує від самовільного переміщення валика з підшипниками.
4
Потім ударами молотка через оправлення з кольорового металу, необхідно вибити з корпусу вал насоса з усім його вмістом: підшипниками, сальником, крильчаткою.
5
Зафіксувавши валик в слюсарних лещатах, з нього універсальним знімачем знімається крильчатка, після чого з'являється можливість демонтажу уплотнительного сальника, який обов'язково знімається, не дивлячись на його технічний стан.
6
Якщо підшипники водяного насоса під час прокручування заїдають або шумлять, то валик з підшипниками замінюється новим.
7
На першому етапі по збірці помпи, в її корпус вставляється ущільнювальний сальник, а потім встановлюються валик з підшипниками і крильчаткою, який фіксується стопорним гвинтом.
8
На останньому етапі, на передній торець валика встановлюється зубчастий шків, за допомогою якого насос і приводиться в дію.
Зверніть увагу
Під час запрессовивания валика в корпус водяного насоса, необхідно контролювати суміщення отворів, призначених для фіксації валика від самовільних переміщень.
Одним з найбільш слабких місць багатьох сучасних пральних машин є помпа, під якою мається на увазі зливний насос. Якщо він вийде з ладу, машинка перестане відкачувати воду або набирати її через те, що не може злити стару. Виклик майстра додому для ремонту зливного насоса стоїть дуже дорого, тому простіше і дешевше відремонтувати помпу своїми руками. До того ж для цього не потрібно спеціального устаткування.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - ніж.
Інструкція
1
Для початку обесточьте пральну машину і злийте з неї всю воду. Це можна зробити, якщо вивернути фільтр або опустити зливний шланг до рівня підлоги, попередньо поставивши під нього ємність. Щоб не залити водою підлогу, машинку потрібно трохи нахилити назад і підставити під фільтр великий таз. Таку процедуру найкраще робити вдвох, то один притримуватиме машинку, а інший зливати воду. Пам'ятайте, що цей метод не підходить для тих випадків, коли в барабані залишається гаряча вода.
2
Якщо ж є під рукою дренажна трубка, то для зливу води з барабана можете скористатися нею. Існує також спосіб відкачки води безпосередньо ванну допомогою дренажної трубки. Але цей спосіб можна використовувати тільки в тому випадку, якщо в пральній машинці є функція відкриття дверцят з барабаном, який повний води.
3
Після того як вода буде повністю відвалений, був зніміть задню стінку пралки, закріплену на саморезах. Знайдіть в кутку зливний насос, з якого повинен виходить шланг сірого кольору. Від'єднайте всі дроти на роз'ємах і відкрутите помпу від корпуса машинки. Для цього зніміть хомути і шлаги.
4
Тепер потрібно розібрати сам зливний насос. Для цього відкрутіть саморізи, використовувані для кріплення равлики помпи до корпусу самого насоса. Запам'ятайте або відзначте за допомогою маркера положення движка по відношенню до равлику і зніміть движок з крильчаткою з равлики.
5
Після цього за допомогою гострого ножа обріжте кожну лопать крильчатки на один міліметр. Цим ви зменшите діаметр крильчатки. Головне, не перестаратися. В іншому випадку значно впаде продуктивність зливного насоса. Тепер можете зібрати все в зворотному порядку, після чого зробіть пробний запуск пральної машини і перевірте відсутність протікання.
Корисна порада
У зв'язку з тим, що під час роботи доведеться працювати з пластиковими деталями, діяти потрібно акуратно. В іншому випадку доведеться купувати новий зливний насос.