Як вибрати банк.

Для того щоб вибрати банк слід пройти декілька важливих етапів.
  1. Слід визначити, яку суму грошових коштів ви хочете покласти в банк, і в якій валюті. Якщо це гроші на крайній випадок, то варто розраховувати суму вкладених коштів як ваші витрати за три місяці - це стандартне правило, але його можна і не враховувати.
  2. Встановити термін, до якого вам буде потрібно вкладена сума коштів для покупки. Якщо грошові кошти необхідні для майбутньої покупки, тоді термін ставиться точний, якщо ви відклали гроші, як запас, то термін встановлюється максимальний, так ви отримаєте найбільш вигідний відсоток за вкладом.
  3. Слід відповісти на запитання: чи зможете ви відразу покласти всю суму у внесок? Для найближчих покупок слід вибирати звичайний строковий вклад на термін встановлений банком.
  4. Якщо ви не можете відразу покласти всю суму в банк, тоді варто вибрати вклад з наступним поповненням або має незнижуваний залишок, і вносити на обраний вклад від 10 до 20 відсотків від вашого щомісячного доходу, поки на депозиті чи не з'явиться достатня сума.
  5. Зі списку вкладів банку краще вибирати вклади з найвигіднішими процентними ставками. Можна підібрати вклади з декількох банків.
  6. Якщо ваша сума не перевищує 400 тисяч рублів, то головними показниками вибору банку повинні стати: близьке місцезнаходження та відсутність великих черг. При виборі банку його величина значення не має, тому що ваш вклад автоматично підпадає під діючий закон «Про страхування вкладів фізичних осіб ....». Правда, варто враховувати, що в разі ліквідації або банкрутства обраного банку, страховка відшкодує вам лише 90 відсотків від усієї суми вкладу, який більше 100 тисяч рублів.
  7. Якщо сума вкладу буде більше 400 тисяч, або ви бажаєте знизити ризик, то варто вибрати банк найнадійніший або депозити з рейтингом банків. Сто відсоткової гарантії збереження вашого вкладу ніхто дати не зможе, проте складнощі з лідируючими банками відбуваються набагато рідше.
  8. Прийшовши в банк для підписання договору, особливу увагу потрібно приділити важливим нюансам в договорі. Варто добре вивчити умови пролонгації (виняток: ваш вклад не розрахований на покупку) і терміни нарахування відсотків. При невеликій сумі вкладу ці умови не настільки важливі. Якщо ж вони вас не влаштують, тоді можна повернутися до шостого кроку (за умови, що на п'ятому ви вже підібрали декілька прийнятних вкладів) або до п'ятого кроку, якщо у вас не залишилося ніяких альтернатив.