Як вибрати акустичну гітару. гриф на акустиці клеєний.

Якісні і недорогі гітари роблять у Німеччині, Чехії та Кореї. При виборі гітари необхідно звернути увагу на наступні моменти.

Порада перша. Якщо ви хочете вибрати акустичну гітару - по можливості, не ходіть в магазин з вашими знайомими, що займаються музикою. Вони будуть радити купити гітару по своєму смаку, що абсолютно не означає, що ваші смаки співпадуть. Єдине, чим вони можуть допомогти - це перерахувати технічні прогалини, який недосвідчений музикант може не заметіть.Совет другий. Не варто купувати акустичну гітару вітчизняного виробника. Фабрики Росії з виготовлення гітар поки не навчилися їх нормально робити.

Якісні і недорогі гітари роблять у Німеччині, Чехії та Кореї. При виборі гітари необхідно звернути увагу на наступні моменти:

  1. Якщо гриф приєднаний до корпусу, то відстань між ладом і струною має становити не більше чотирьох або п'яти міліметрів.
  2. Гітара повинна добре будувати впродовж всього грифа . Переконатися в цьому можна тільки за допомогою слуху, але загальний стрій почути нескладно. Для тих, хто вміє користуватися прийомом флажолет, варто взяти на дванадцятому ладу флажолет і порівняти його зі стандартним звуком, взятим на тому ж самому дванадцятому ладу. Звук повинен бути тонально ідентичним.
  3. Слід взяти акустичну гітару, як рушницю, а барабан використовувати як приклад - це допоможе вам вибрати акустичну гітару без шлюбу. Необхідно звернути увагу на площину грифа, як через приціл. Гриф обов'язково повинен бути рівним, не можна допускати ніяких викривлень і скручування в штопор.
  4. Не слід брати акустичну гітару, в якій регулюється гриф, якщо якість дерева, з якого виготовлена гітара, буде низьким, є ймовірність того, що гриф буде постійно плисти. Краще всього купити гітару з правильно клеєним грифом.
  5. В ході покупки недорогий акустичної гітари не варто довіряти думку менеджера. Перової і головним завданням продавця є продаж більш дорогого товару. Або того товару, який давно лежить на складі.
  6. Слід звернути особливу увагу на товщину барабана. Глибина і гучність звуку вашої гітари залежить від ширини барабана, чим ширше, тим краще. Бувають такі випадки, коли звук гітари вдається ніяк перекричати, однак це рідкість.

Якщо ви вже знайшли гітару до душі, гідно оцінили її плюси, необхідно вибрати комплект запасних струн і широкий ремінь. Не потрібно купувати сильно дорогий ремінь для дешевої акустичної гітари.

При виборі акустичної гітари її потрібно уважно оглянути на предмет пошкоджень. Далі перевірити рівність грифа і відстань між ним і струнами. Після перевірити колки, лади і спробувати що-небудь зіграти на інструменті, послухавши, як він звучить.
Звучання інструменту залежить від багатьох факторів і необхідно ближче з ними познайомитися, щоб не потрапити в халепу при виборі акустичної гітари, тому що нерідко навіть досвідчені музиканти виявляють недоліки тільки після довгого «спілкування» з купленим інструментом. На що ж звернути увагу при виборі акустичної гітари?

Особливості вибору

В першу чергу треба сказати, що за покупкою інструменту варто з'явитися в магазин особисто, тому як тільки потримавши його в руках і зігравши пару акордів можна зрозуміти, чого він вартий. Взявши в руки інструмент, варто уважно оглянути гриф і деку на предмет тріщин, подряпин, сколів та інших пошкоджень. Природно, якщо щось буде знайдено, від покупку краще відмовитися. Особливу увагу потрібно приділити грифу: його рівність можна перевірити, затиснувши 1 і 6 струни на 1 та 20-х ладах і перевірити відстань, яку займають струни між затиснутими ладами - воно має бути однаковим. Відстань між струнами і грифом за умови відкритих струн має становити 3-4 мм. Особливо важливо перевірити це в районі 12-го ладу. При перевищенні допустимої норми під гриф доведеться щось підкладати. В іншому випадку струни чисто звучати не будуть, а затискати акорди прийомом барре буде досить важко. Що стосується струн, то для новачків більше підійдуть нейлонові, досвідченим музикантам можна вибирати акустичну гітару з металевими струнами. Краще придбати інструмент з цільної верхньою декою, а не фанерній. Остання відрізняється неякісним звучанням. Волокна верхньої деки, виготовленої з масиву дерева, повинні бути рівними і паралельними з відстанню один від одного в 1-2 мм. У такого інструменту резонаторні властивості будуть краще.

Важливо

Всі деталі гітари повинні знаходитися на своїх місцях: особливо це стосується верхнього і нижнього порожків. Між підставкою і корпусом не повинно бути ніякої відстані. При покупці не забути перевірити колки: вони повинні справно і легко крутитися. Обов'язково потрібно перевірити лади. На кожному з них зупинитися, затиснути ноту і програти її. Видаваний звук повинен відрізнятися чистотою без присутності перешкод. При виборі акустичної гітари варто підняти її до рівня очей і уважно оглянути гриф уздовж струн. Ніяких скручувань не допускається. Вигини грифа легко визначити на око, якщо подивитися на нього поперек струн. Будь-які можливі порушення позначаться на звучанні гітари. Металеві поріжки не повинні дряпатися і різати руки. Якщо інструмент відповідає всім викладеним вище вимогам, то можна його сміливо купувати.