Як почистити фетровий капелюх ? фетровий капелюх чистка.

Капелюхи не виходять з моди, але з часом втрачають зовнішній вигляд. Фетрові капелюхи відмінно виглядають, особливо поки нові. Але не варто засмучуватися, якщо ваша улюблена капелюшок злегка забруднилася, її можна з легкістю почистити будинку, а якщо це не допоможе, то в хімчистці. Головне акуратно і дбайливо проводить чистку такого виробу.
Інструкція
1
Почистіть фетрову капелюх нашатирним спиртом розведеним у воді або авіаційним бензином. Нашатир розбавте водою і протріть вологою ганчірочкою виріб, потім промокніть капелюшок сухий і чистою ганчіркою. Після чистки бензином капелюх слід протерти оцтовою кислотою розведеною у воді в пропорції 1 ст. ложка кислоти на 1 склянку води. Після чого просушіть виріб.
2
Коричневу капелюх можна почистити відваром тютюну, взявши на 1 літр води 1 ст. ложку листя рослини. Але варто зауважити, що запах у вироби з'явиться достатньо сильний і важко виводиться. Тому після чистки таким способом потримайте капелюх на свіжому повітрі кілька днів.
3
Якщо капелюх стала тьмяною, то обробіть її над парою. Для цього візьміть широку каструлю і закип'ятити воду. Як тільки почнеться сильне кипіння, відкрийте кришку і потримайте капелюх над випаровуванням. Після чого почистіть виріб м'якою щіткою по ворсу.
4
Якщо у вас біла фетровий капелюх, то втирайте в неї висівки, потім злегка вибийте виріб з внутрішньої сторони. Такий спосіб чистки допоможе позбутися від жовтого відтінку і інших сильних забруднень.
5
Плями від дощу видаляйте щіткою змоченою у чистій воді. Чистите у напрямку ворсу. Після струсіть виріб і повісьте його сушитися надівши на трилітрову банку.
6
Складні плями виводите плямовивідником. Змочіть місце забруднення миючим розчином, потім протріть кілька разів ганчірочкою з чистою водою і висушіть капелюшок. Не використовуйте засіб для виведення плям для білих тканин на кольорових речах.
Капелюхи в моді завжди. У справжньої модниці є капелюшки і під колір туфель, і в тон рукавичкам, і під настрій. Але, як і будь-яка річ у гардеробі, капелюхи брудняться, а чистити їх в салонах та хімчистках не завжди доцільно, почистіть капелюх самостійно.
Вам знадобиться
  • - авіаційний бензин
  • - нашатирний спирт
  • - сухе листя тютюну
  • - щітка
  • - висівки
  • - плямовивідник
Інструкція
1
фетрові капелюх легко можна відчистити від забруднень нашатирним спиртом, який розлучений у воді. Так само для цих цілей можна використовувати авіаційний бензин. Нашатир розбавте водою. Пропорція має бути 1: 5. Змочіть в цьому розчині ватний тампон і протріть їм виріб. Після цього необхідно промокнути чистою і сухою ганчіркою капелюшок. Якщо ви вирішили скористатися бензином, то після чистки виріб протріть оцтовою кислотою розведеною у воді. На один стакан води повинна припадати 1 ст. ложка кислоти. Після всіх цих процедур потрібно просушити капелюх .
2
Якщо забрудненню піддалася коричнева капелюх, то її легко можна почистити відваром тютюну. Щоб його приготувати потрібно взяти одну столову ложку сухого листя на один літр води. Однак потрібно врахувати, що з'явиться сильний запах у вироби. Щоб його вивести, відразу після чистки капелюх потрібно потримати кілька днів на свіжому повітрі. Якщо виріб стало тьмяним, то можна провести його обробку над парою. Закип'ятіть воду в широкій каструлі. Після того, як почнеться сильне кипіння, потрібно буде відкрити кришку і над парою потримати капелюшок. Потім м'якою щіткою необхідно буде по ворсу почистити виріб.
3
Якщо забруднилася біла фетровий капелюх, то в неї можна втерти висівки. Після цього спробуйте злегка вибити з внутрішньої сторони виріб. Ця процедура дуже ефективна, вона допоможе позбутися від сильних забруднень і появи жовтого відтінку.
4
З плямами від дощу допоможе впоратися щітка, змочена в чистій воді. Чистку потрібно проводити у напрямку ворсу. Після процедур виріб струсіть і просушіть.
5
Складні плями рекомендується виводити плямовивідником. Місце забруднення рясно змочіть миючим розчином. Після цього просто кілька разів протріть ганчірочкою, змоченою у чистій воді. Просушіть капелюшок.
Корисна порада
Якщо самостійно почистити капелюшок не вдалося, то зверніться в хімчистку. Фахівці повернуть виробу колишній вигляд, що не завдавши ніякої шкоди.