Як грати на піаніно: вчимося самостійно.

Для того щоб навчитися грати на піаніно, вам слід пройти спеціальну підготовку - вивчити навички правильної гри і розвинути ваш слух.
  1. Для навичок читання з аркуша потрібно правильна посадка і правильно поставлені руки, щоб гра навіть нескладних нот невірними рухами не приносила незручності і дискомфорту. Ваші зап'ястя рук буду зажиматься, а спина від навантаження буде постійно втомлюватися.
  2. Підбирати висоту стільця необхідно виходячи з передпліччя рук, що лежать на клавішах інструменту. Лікті розташовуються попереду вас, щоб під час гри вони не стикалися з ребрами. Спина тільки пряма, щоб був хороший огляд клавіатуру. Навіть невелике згинання спини може привести до скованому руху рук. Плечі повинні бути опущені і розслаблені.
  3. В грі на піаніно існує загальноприйнята нумерація пальців. Великому пальцю привласнений номер один, а мізинець - під номером п'ять. Такі номери можна помітити в нотах, вони пишуться зверху чи знизу нот. За допомогою даних цифр композитори або редактори вчать грати на піаніно - вчать швидко і легко розбирати всі ноти, і не підбирати зручні пальці в складних моментах.
  4. Рука на клавіатурі повинна лежати наступному чином: три середніх пальця розташовуються на три сусідні чорні клавіші , а перший і п'ятий пальці кладуться на білі клавіші. Не слід використовувати чорні клавіші тільки на їх краях, пальці розташовують набагато глибше. Пальці, які необхідно покласти на білі клавіші, дотримуються якомога ближче до країв чорних клавіш. Суглоб кисті опускати не потрібно, рука повинна зберігати тільки правильну форму.
  5. При обертанні кистевого суглоба, не рухаючи при цьому пальці на клавішах, описують невеликі кола навколо первинного положення, однак ви повинні відчувати таку ж навантаження на кінчиках пальців. Плече залишається розслабленим, чи не піднятим, а лікоть тримається вільно.
  6. Розвиток слуху і співу з інтонацією допоможе опанувати навичками пошуку та твори своїх мелодій.
  7. Щоб почати вчитися грати на фортепіано популярну музику і джаз, вам слід пройти дві або три класичні п'єси. Навчатися з нуля грі на джазових п'єсах і на обробках популярних пісень буде вельми важко, адже тексти нот в цих п'єсах завжди важкі. Правильна постановка рук, базові знання на складних п'єсах даються під час навчання далеко не кожному.

Тому, перед тим, як почати навчання читанню з листа, пошуку по слуху, власної імпровізації, грі поп- музики і джазу, вам потрібно взяти початковий курс навчання і оволодіти базовими навичками і знаннями.