Як розкроїти штору. Як правильно кроїти штори на кухню.

Сьогодні досить магазинів з красивими портьєрні тканини. В них пропонують і необхідну фурнітуру, та послуги з шиття будь-яких фіранок. І все-таки спробуйте розкроїти штору своїми руками. Витончено виконаний тканий інтер'єр багато що скаже про ваш рукодільні майстерності. Якщо ж в декорі вікон ви новачок, то починайте з простою викрійки.
Вам знадобиться
  • портьєрні тканини
  • Кравецький метр і олівець
  • Ножиці
  • Нитки і швейна машина
  • Стрічка з петлями (матеріал для тканих петель ; набір люверсов)
Інструкція
1
Продумайте майбутній зовнішній вигляд віконної «одягу» до дрібниць. Правильний вибір забарвлення і фактури тканини, її гармонійне поєднання із загальним інтер'єром кімнати - саме з цього починається створення штор. Відразу купите все необхідне - від основного матеріалу до декоративної фурнітури та ниток.
2
Купуйте тканину для штор з урахуванням місця розташування вікна, тоді ваші фіранки будуть довго радувати око. • Подивіться на великий відріз матерії при природному світлі. • Щільність матеріалу вибирайте в залежності від освітленості кімнати. Приміром, для сонячного вікна спальні замість тюля і вуалей можна вибрати щільну напівпрозору тканину. • Врахуйте, що на сонці шовк, яскрава підкладкова матерія та інші неміцні тканини будуть швидко вицвітати. • Вікна на північ і схід прикрашайте м'якими шторами теплих пастельних тонів, а віконні отвори на південь і захід «одягайте» в більш «холодні» за кольором штори.
3
Виміряйте необхідну довжину і ширину тканини для штор. Це буде залежати від розміру віконного отвору і вашої задумки. Зазвичай по фасону майбутніх портьєр вибирають три основних розміри: до підвіконня; нижче нього сантиметрів на 10-15; майже до підлоги. Визначивши довжину відрізу, додайте до неї по 4 сантиметри зверху і знизу - щоб підігнути і обробити краї штори.
4
Розкладіть на підлозі портьєрні тканини виворітного стороною вниз. Нижню лінію відрізу робіть строго перпендикулярно крайці. У другій частині фіранки ретельно перевірте збіг малюнка і зробіть аналогічну викрійку штори в дзеркальному відображенні.
5
Підігніть нижні краї обох полотен і обробіть їх на швейній машинці. Зверху пришийте спеціальну тасьму з петельками для кріплення штори до гардин. Якщо у вас круглий карниз, можете зробити на шторах отвори-люверси або матерчаті петлі (на ґудзиках або зав'язках).
Корисна порада
Деякі тканини можуть давати невелику усадку або, навпаки, трохи розтягуватися після прання. Тому перед схемою крою штор обов'язково намочіть Портьєрні матеріал, підсушіть його і отутюжьте.