Як грати акорди.

В акорді існує найголовніша нота, що відповідає за побудову всього акорду, і ноти доповнення, що додають певний відтінок, наприклад, мінор навіває смуток, мажор додає веселощі.

Грати акорди можна як боєм, так і нотами або перебором, тому мистецтво акордів варто пізнати якомога раніше, воно вам знадобиться в будь-якому виконанні. Як правило, під акорди грають акомпанемент для будь-яких пісень, при цьому створюється мелодія фонового звучання. Щоб навчитися грі на гітарі акордами, слід запам'ятати врахувати декілька порад.

  1. Для початку необхідно вивчити самі основні акорди. Не слід вчити все акорди разом, але вивчивши головні, надалі вам буде легко доповнювати самостійно свій запас більш новими варіантами акордів. Основні акорди - A, С, Am, D, Dm, Е, Еm, F, А7, G, G7. Це досить легкі акорди для гри. Запам'ятавши їх, ви легко зможете виконати багато пісень і доповнювати ваш репертуар.
  2. Важливий момент в навчанні - це навчитися правильно затискати акорди, в іншому випадки, надалі буде дуже складно.
  3. Немало важливим є і вміння зробити так , щоб в акорді звучали всі ноти, які ви затискаєте. Якщо хоча б одна загубиться, звучання буде різати слух. Тому затискати акорди слід якомога ближче до ладу. Інакше, коли ви буде грати акорди, вони будуть тремтіти.
  4. У грі необхідно контролювати положення пальців. Пальці на лівій руці (вказівний, безіменний, мізинець і середній) повинні знаходитися в напівзігнутому стані, не бажано їх випрямляти, а великий палець, що впирається в гриф, повинен бути випрямлений при будь-якій ситуації. Потрібно контролювати, щоб великий палець завжди знаходився на тому ж рівні, що і вказівний.
  5. Не бажано затискати струни щосили - акорд правильней не буде. Головне в грі - акуратність. Якщо ви запам'ятали акорд, тоді програти його не зажадає від вас особливих зусиль, до цього і слід прагнути.
  6. Під час навчання потрібно постійно перевіряти правильність акорду, при цьому права рука проводиться по струнах дуже повільно. Така перевірка дозволить з'ясувати, які струни затиснуті мало добре, чого і варто приділити особливу увагу.

З перших кроків буде досить важко правильно міняти акорди один за іншим, не збиваючись, тому звук мелодії буде переривчастим. З часом, проводячи тренування, ви прийдете до того, що ваші пальці відразу будуть вставати в правильно положення.

Суть правильного підходу до гри не зводиться лише до формального дотримання встановлених ігрових правил. Для перемоги важлива і психологічна підготовка, і ставлення до суперника, до глядачів, і інші моменти. Розглянемо ігри, в яких учасники зустрічаються обличчям до обличчя, бо не всі порушені питання актуальні для ігор на відстані (по переписці або через інтернет).
Інструкція
1
Почніть гру правильно. По-перше, переконайтеся, що всім учасникам знайомі правила і вони згодні їх дотримуватися. По-друге, налаштуйтеся на перемогу. Навіть граючи з сильним суперником, ви повинні боротися за результат. Досвідчені спортсмени не дарма кажуть, що битва буває виграна задовго до її початку. Психологічної поразки на самому початку гри з великою ймовірністю призведе до сумного підсумку зустрічі. По-третє, проявляйте повагу до всіх присутніх. Тут можуть бути судді, глядачі, преса або випадкові перехожі. Ваша манера поведінки, зовнішній вигляд не повинні когось ображати. Перемога складається з безлічі складових.
2
Дотримуйтесь правил по ходу гри. Навіть аматорський спорт або проведення дозвілля не повинні призводити до агресії однієї зі сторін через недобросовісних дій іншої сторони. Моральна складова гри не менш важлива, ніж кінцевий результат. Приємно перемогти з чистим серцем. Саме так народжується непідробна радість.
3
Правильно закінчите гру. У разі перемоги не забувайте про те, що суперник може відчувати гіркоту, розчарування. Щиро подякуйте людини за гру, висловіть бажання зустрічатися й надалі. Не поспішайте бігти додому і святкувати перемогу. Приділіть увагу глядачам, які прийшли за вас повболівати. Воздайте почесті тренерам та людям, причетним до вашого результату. Справжній переможець - це ще й справжній чоловік, з чуйним серцем. Це і є правильна гра, вона переплітається з його реальним життям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=N5kODIMNejI
Зверніть увагу
Бійтеся самозвеличення. Прагнете до великих перемог, але привчайте себе до скромності. Баланс цих станів допоможе уникнути емоційних "ям". Будьте мудрі і не впадайте в крайнощі.
Корисна порада
У разі програшу подякуйте суперника за отриманий урок. Запитайте, як йому вдається досягати результатів. Багато професійні гравці люблять ділитися секретами. Розглядайте кожну поразку як можливість поліпшити ігрові навички в боротьбі з сильнішим суперником.