Як зробити викрійку на сарафан. Викрійка сарафана.

У спекотну літню погоду одним з найбільш зручних і легких предметів жіночого гардероба стає відкритий сарафан . Сарафани носять як дорослі жінки, так і дівчатка - і в обох випадках виготовити викрійку для красивого річного сарафан а для вас не складе труднощів. У цій статті ми розповімо про те, як побудувати викрійку розкльошені сарафан а на лямках.
Інструкція
1
Для початку візьміть аркуш паперу для викрійок і накресліть рівний прямокутник із шириною, рівній півкола грудей +2 см, і довжиною, що дорівнює довжині спини до талії. Позначте його кути буквами ABCD.
2
Лінії AB і CD будуть шириною прямокутника, а AD і BC - завдовжки. Розділіть лінії довжини навпіл, відзначте розділяють їх точки і з'єднайте прямою лінією LL1. Ця лінія буде верхньою лінією ліфа.
3
Для того щоб намітити бічну лінію, розділіть навпіл лінію ліфа і з точки поділу (L2) проведіть вниз пряму лінію перпендикулярно стороні CD.
4
Позначте буквено точку перетину (наприклад, Н). Тепер від точки прямокутника С подовжите лінію BC на 1 см вниз. З'єднайте точку H з отриманої від подовження крапкою. Ви отримали нижню лінію ліфа.
5
Намітьте лінію пришивання бретелей. Для цього розділіть навпіл лінію LL2 і відкладіть від розділяє точки один сантиметр вправо. Від отриманої точки відкладіть ще три сантиметри вправо. Проведіть від цих двох точок вгору лінії першої бретелі.
6
Розділіть навпіл лінію L2L1 і відкладіть вліво 1 см, а потім ще раз вліво 3 см. Так само, як і в попередньому випадку, проведіть вертикально від цих точок дві лінії другий бретелі.
7
Побудувавши верхню частину викрійки, переходите до побудови спідниці сарафан а. Накресліть прямий кут і відзначте його вершину як точку А. Відкладіть вліво і вниз від цієї точки одну третину півкола талії + 6 см.
8
З'єднайте дві точки півкола - зліва і внизу - і розділіть отриману лінію навпіл. Проведіть від точки А через розділяє точку пунктир, на якому теж потрібно відкласти третину півкола талії + 6 см. Через три отриманих точки проведіть лінію талії.
9
Для побудови нижньої лінії спідниці відкладіть від лінії талії довжину спідниці вліво, вниз, а також по лінії, яка ділить кут навпіл. Розділіть навпіл лінію талії і від отриманої точки проведіть вниз лінію, рівну довжині спідниці. З'єднайте нижні точки.
10
Переносячи викрійку на тканину, не забудьте про припуски на шви.
З настанням літа хочеться змінити свій гардероб, додати в нього нові фарби і фасони. Не обов'язково для цього йти в магазин - деякі моделі одягу можна зшити самостійно. Одним з найпростіших у виготовленні предметів одягу по праву вважається сарафан. Досить вибрати хорошу легку тканину, зробити викрійку і зшити всі деталі разом.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - лінійка;
  • - ножиці.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку і виміряйте наступні відстані: ДСП - довжина спини до талії, ДСБ - довжина спини до стегон, ПГ - відстань від плеча до верхньої точки грудей, ОТ - обсяг талії, ОБ - обсяг стегон, ОГ - обсяг грудей, ВТ - відстань між верхніми точками грудей, ДІ - довжина виробу (від плеча до Подолу).
2
Візьміть великий аркуш паперу (краще спеціального паперу для викрійок з міліметровою розміткою) і накресліть прямокутник, довжина якого дорівнює ДІ, а ширина дорівнює чверті ОГ. Якщо ваш об'єм стегон більше, ніж обсяг грудей, ширина прямокутника повинна бути дорівнює чверті ОБ. Це буде половинка переду. Cразу відзначте одну з вертикальних сторін як середину.
3
Знайдіть лінію талії, грудей і стегон. Для цього від верхньої межі прямокутника відміряйте відстані, рівні ПГ, ДСТ, і ДСБ і проведіть на цьому рівні горизонтальні лінії.
4
Знайдіть верхню точку грудей. Для цього по лінії грудей від середини переду відміряйте половину Вт Проведіть від цієї точки вертикальну риску через весь прямокутник.
5
У місці перетину цієї риси з лінією талії зробіть виточку, для цього вправо і вліво від точки перетину відкладіть по 2 - 4 см. З'єднайте ці дві точки з верхньою точкою грудей і з лінією стегон. У вас має вийти довгий вертикальний ромб. Другу витачку зробіть уздовж бокового шва (вийде половина ромба).
6
Оформіть верхню частину сарафана за своїм бажанням у вигляді літери «Л». Можете зробити круглий, трикутний або прямий виріз. Пройму зробіть низьку або високу, в залежності від вашої фігури. На вершині букви «Л» (на перетині пройми і вирізу) закріпіть бретелі.
7
Таким же чином побудуйте викрійку спинки. Відмінність спинки від переду в тому, що верхня частина буде просто горизонтально зрізана, по висоті перетину лінії пройми з бічною лінією.
8
Виріжте деталі викрійки сарафана і приступайте до шиття.