Як грати в шахи: поради гросмейстера.

Партія в шахи грається між двома гравцями, що переміщають по черзі фігури на дошці шаховій дошці. Гравець, що зайняв білі фігури партію починає. Головним завданням в шахах є атака короля противника так, щоб партнер по грі не зміг врятувати свого короля ніяким можливим ходом. Гравець, який першим досяг головного завдання, поставив мат королю другого гравця і, отже, виграв партію.

Щоб навчитися грати в шахи слід вивчити ходи всіх фігур.1. Фігура слон пересувається виключно по діагоналях, на яких він располагается.2. Фігура тура пересувається по шаховій дошці по горизонталі і вертикалі, на яких располагается.3. Фігура ферзь переміщається по всьому полю по діагоналі, горизонталі та вертикалі, на яких располагается.4. Фігура кінь переміщається буквою «г» - спочатку переміщається на два поля по горизонталі або вертикалі, потім переходить на одне поле по горизонталі або вертикалі перпендикулярно вихідного напрямку. 5. Фігура пішак переміщається вперед на вільне поле, яке знаходиться прямо перед нею на цій же вертикалі.

  • пішак переміщує на два поля по цій же вертикалі, в тому випадку, якщо ці поля вільні,
  • пішак переміщається на поле, яке зайняте фігурою другого гравця, одночасно вибиваючи фігуру противника з гри,
  • у разі якщо пішак досягла кінцевого поля по горизонталі від своєї первісної позиції, вона може бути повинна бути замінена іншою фігурою, наприклад, турою, ферзем , слоном або конем, що ходить в ваш хід.

6. Фігура король переміщується двома різними шляхами:

  • може переходити на будь-яке примикає поле, що не знаходяться в баченні атаки однією або декількома фігурами другого гравця. Як правило, фігури другого гравця атакують це поле, навіть при відсутності можливості ходу,
  • може ходити «рокіруясь». Це хід короля і однієї лодії одного кольору по крайней горизонталі, таке переміщення вважає ходом короля і виповнюється таким чином, що король переходить зі свого первісного поля на два поля до турі, потім тура переходить через короля на останнє поле, яке вони перетнули королем. Коли ви тільки починаєте грати в шахи, такий хід може бути вельми корисним.

Король знаходить «під шахом», якщо фігура стає атакованої будь фігурою другого гравця, навіть за умови, що жодна з атакуючих фігур не може вчинити хід. Інформувати партнера про шаху НЕ обязательно.7. Жодна фігура не повинна виконувати переміщення, яке ставить або залишає короля під шахом.