Як поставити банки на спину. Як поставити банки при радикуліті.

Медичні банки призначаються при простудних захворюваннях, кашлі, деяких видах запалень, а також при радикулітах, невралгіях і міозитах. В тих зонах, які захоплює банку, кровоносні судини помітно розширюються, внаслідок чого відбувається прискорення обміну речовин. В результаті хвора людина відчуває полегшення, а захворювання протікає швидше. Щоб банки дійсно допомогли, їх треба навчитися ставити правильно.
Вам знадобиться
  • Скляні банки (10-16 штук для дорослого, 6-8 штук для дитини), гніт, етиловий спирт (підійдуть одеколон або горілка, але ні в якому разі не бензин і не гас), сірники або запальничка, вазелін, рушник , теплу ковдру.
Інструкція
1
Дістаньте скляні медичні банки і перевірте кожну на предмет цілісності. Навіть при невеликому дефекті (тріщин, сколів) банку може під час процедури лопнути.
2
Запропонуйте хворому роздягнутися до пояса і лягти на живіт. Змастіть його спину вазеліном (сильно втирати не треба, інакше вазелін вбереться, і тісного контакту банки з шкірою не станеться).
3
Намотайте на кінець пінцета, ножиць або спиці вату і, змочивши в спирті, злегка відіжміть.
4
Підпаліть змочену в спирті вату. Швидко занесіть палаючий гніт в банку і, зробивши всередині обертальний рух протягом 1-2 секунд, вийміть його звідти і прикладіть банку до спини. Вона повинна «присмоктатися». Намагайтеся, щоб повітря не потрапив всередину банки .
5
Поставте по 5-6 банок на кожній половині спини вздовж хребта, розташовуючи на відстані 4-5 см одну від одної.
6
Накрийте хворого теплою ковдрою. Дайте йому спокійно полежати 8-10 хвилин. Слідкуйте за тим, щоб він не рухався і рівно дихав.
7
Зніміть банки . Для цього кожну злегка нахиляйте в сторону і підводите під краєчок палець. Коли під банку потрапить повітря, вона легко відстане від спини.
8
Протріть спину хворого чистим рушником, втирайте трохи спирту і знову укрийте ковдрою. Простежте, щоб протягом півгодини він не роздягався і лежав спокійно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bGa7qiL5nCw
Зверніть увагу
Не рекомендується ставити банки дітям до 3-х років, а також занадто худеньким детям.Нельзя ставити банки хворому з високою температурою.
Корисна порада
Банки слід ставити через день при курсі, призначеному лікарем (зазвичай 4-5 разів) .При повторних процедурах треба намагатися не ставити банки на одні й ті ж места.Необходімо дотримуватися правил безпеки при даній процедурі: поблизу не повинно бути легко займистих предметів, обов'язково стежити за тим, щоб палаючий спирт не впав на спину хворого, не затримувати довго гніт всередині банки, щоб уникнути нагріву її країв і опіку шкіри хворого.