Як навчитися писати лівою рукою. Як розвинути праву півкулю мозку.

Людина, що володіє однаково добре обома руками, називається амбідекстр. Вважається, що у таких людей рівномірніше розвинені обидві півкулі: логічне ліве, яке відповідає за праву сторону тіла, і інтуїтивне права, що відповідає за роботу лівою половини. Амбідекстри можуть однаково легко справлятися як з логічними і технічними завданнями, так і з творчими. Розвинути права півкуля допомагає, в першу чергу, звичка листи лівою , тобто, пасивної рукою.
Вам знадобиться
  • Прописи.
Інструкція
1
Підготуйте місце для навчання: це повинен бути стіл, вільний від усіх зайвих, відволікаючих предметів, досить високий. Стілець повинен також відповідати вашому зростанню, щоб при листі вам не доводилося нахилятися занадто низько або відхилятися занадто далеко. Світло має падати праворуч, трохи спереду. Ідеальний варіант - рівний денне світло, але згодиться і досить яскрава електролампа.
2
Відкрийте прописи. Напишіть лівою рукою першу сторінку. Не поспішайте, намагайтеся виводити букви рівно і красиво. Ваші руху попервах нагадають вам навчання в першому класі, коли і права рука по-справжньому вас не слухалася. Зараз ліва перебуває в такому ж стані.
3
Кожен день пишіть по одній сторінці прописів. Оволодівши рукою досить твердо, переходите на невеликі тексти. Поступово збільшуйте їх обсяг. Займайтеся в комфортній обстановці, в своє задоволення.
4
Робіть та інші операції лівою рукою: тримайте голку при шиття, викрутку при роботі з технікою або меблями і так далі.
Важливим моментом підготовки дитини до школи є розвиток дрібної моторики рук. Більшість дітей починають їсти, малювати і освоювати навички письма правою рукою. Але практика показує, що часто дитина до моменту вступу до школи погано володіє навиком письма. Тому розвиток моторики і точних рухів правої руки дуже важливі для дітей дошкільного віку.
Вам знадобиться
  • - прописи;
  • - олівець;
  • - гра-шнурівка.
Інструкція
1
Прописи і всілякі штрихування відмінно готують руку малюка до процесу письма. Дитина не тільки вчиться малювати лінії, пунктири і фігури. Він також тренує руку і витривалість м'язів. Є різні види штриховок. Наприклад, купіть малюкові зошит «Малюємо по клітинках». Даний посібник допоможе вашій дитині опанувати навичками просторового орієнтування на аркуші паперу в клітку, навчить копіювати малюнки і фігурки по точкам. Штрихування випускаються за різними віковими категоріями. Найпростіші вчать малюка у формі гри проводити паралельні, горизонтальні та похилі лінії. Дитина буде малювати травку, стежки або голки у їжачка, навіть не підозрюючи, що так його готують до школи і письму. Використовуйте для малювання м'який олівець. Також стежте за правильною позою дитини і за правильним утримуванням олівця пальцями правої руки.
2
Відмінним помічником у розвитку моторики рук є шнурівки. За допомогою шнурівок можна розвивати не тільки руки, а й мислення, увагу і мова. Весела гра не дасть малюку нудьгувати і втомитися. Є величезна безліч шнурівок. Від простих (їжачок і грибочки), до складних - дидактичні ігри на зразок «Сад - город». В ній є поле городу і овочі, які необхідно посадити за допомогою шнурка. У другому варіанті на фруктове дерево потрібно повісити яблука і груші. Шнурівка виробляє точні диференційовані рухи пальців рук.
3
Пальчикові ігри та логоритмічних вправи також сприяють розвитку моторики рук. Можна розучити серію рухів і потім об'єднати це в один великий розповідь. Приклад таких ігор можна знайти в книзі Е. Косинова «Уроки Логопеда». Поступово розучуючи нескладні рухи, ваш малюк навчиться виконувати і утримувати різні пози пальців і рук, тим самим тренуючи м'язи рук. Все це допоможе надалі при листі. Рука не буде швидко втомлюватися, а точні рухи зроблять почерк малюка красивим.