Як зробити опалубку для фундаменту. Як зробити опалубку столбчатую.

Опалубка встановлюється для заливки фундаменту . Робити її необхідно рівно і міцно для того, щоб застиглий розчин придбав потрібну рівну форму. У будівельних супермаркетах представлений величезний вибір щитів для опалубки, які встановлюють збірним методом. При бажанні можна зробити опалубку з сухого рівного тесу.
Вам знадобиться
  • -тес або готові щити
  • -распоркі і підпірки
  • -гвозді
  • -рубероід або товста плівка
Інструкція
1
Зробіть розмітку фундаменту . Вона повинна бути виконана в строго відведеному місці за будівельним паспортом. Ширину фундаменту потрібно робити в залежності від того які стіни ви плануєте поставити. Фундамент повинен бути ширше зводяться стін. Викопайте котлован. Котлован копайте глибше рівня промерзання грунту, але вище знаходження грунтових вод.
2
Викопавши котлован, встановіть стійки для закріплення опалубки. На них набийте рівний сухий тес необхідної висоти. Усередині тесу потрібно встановити розпірки, а зовні підпірки. Це потрібно для стійкості, щоб опалубку не повівся при заливці в неї розчину. Якщо у вас вийшли щілини, то всередині необхідно обтягнути руберойдом або щільною плівкою, інакше розчин буде витікати з щілин і боки фундаменту застигнуть не рівно.
3
При установці готових металевих щитів також потрібно всередині і зовні встановити розпірки і підпірки на відстані 50-70 сантиметрів один від одного. Інакше велика маса вилитого розчину розчавить щити в різні боки. Зручні готові щити тим, що їх можна розібрати і використовувати багаторазово. Усередині нічим обтягувати немає необхідності, так як вони встановлюються щільно і розчин не випливає.
4
При установці стовпчастого фундаменту потрібно виміряти точну відстань від стовпа до стовпа. Для кожного стовпа необхідно робити свою опалубку описаним вище методом.