Як поклеїти стеля.

Навчитися клеїти шпалери на стіни досить просто. Але щоб зробити косметичний ремонт стелі, потрібно докласти набагато більше терпіння. Доводиться працювати в незручному положенні, утримуючи на вазі довгі паперові полотнища ... Дотримуйтесь технологію обклеювання стелі, тоді й робота буде сперечатися, і результат вас порадує.
Вам знадобиться
  • Стельові шпалери і клей для важких шпалер
  • Кисть з ворсом середньої довжини
  • Грунтовка або тонкий папір
  • Тепла вода і сода
  • Шпаклівка і шпатель
  • Ножиці
  • Лезо
  • М'який шпалерний валик
  • Щітка для шпалер або ганчірка
Інструкція
1
Підготуйте стеля до обклеювання шпалерами. Видаліть з його поверхні всі забруднення і шорсткості, стару фарбу і побілку. Якщо він раніше був обклеєний шпалерами, то ретельно соскребите всю папір і змийте старий клей сумішшю теплої води і соди. Рівну поверхню рекомендується покрити акриловою ґрунтовкою і дати їй висохнути протягом трьох годин. Замість грунтовки можна обклеїти стеля тонкої папером або старими газетами. Дуже нерівний стеля доведеться шпаклювати. Після висихання шпаклівки додатково нанесіть на неї грунтовку (або оклейте газетами).
2
Наріжте полотна шпалер потрібної довжини і складіть їх стопкою - лицьовою стороною вниз. На стелі окресліть лінію першої смуги. Від її точності буде залежати весь загальний вигляд обклеєне шпалерами стелі. Рівномірно і густо змащуйте шпалери клеєм за допомогою кисті з ворсом середньої довжини. Рухайтеся від центру до країв. При використанні флізелінових шпалер можна наносити клей тільки на стеля .
3
Покладіть змащену клеєм смужку у вигляді гармошки. Робити це потрібно дуже обережно, особливо якщо шпалери тонкі. Починаючи з торця, робіть складочки близько 30 сантиметрів глибиною. При цьому кожен верстви клейстеру повинен стикатися з іншим. Залежно від інструкції до конкретного виду шпалер, їх можна клеїти на стеля відразу або дати просочитися близько 5-8 хвилин.
4
Перевірте, чи все у вас під рукою (в кишенях халата або фартуха): ножиці, м'який валик для шпалер, ганчірка або обойная щітка. Прикладіть край полотна до лінії на стелі і починайте розгладжувати шпалери від середини до лівого і правого краю валиком, витираючи ганчіркою видавити клей. Складки гармошки розкладайте одну за одною. Ретельно заклеюйте краю шпалер і уникайте появи бульбашок.
5
Покладіть другий шматок шпалер по краю першого (в стик або внахлест, в залежності від виду виробу). Клейте решта шпалери так само, строго паралельно контрольної лінії і згідно малюнку на полотні. Між стінкою і стелею проведіть лінію відрізу тупим боком ножиць. У місці світильника зробіть надріз гострим лезом хрест-навхрест. Працюйте дуже акуратно - якщо полотно пішло по стелі бульбашками або лягло нерівно, краще переклейте його заново або замініть новим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2M3PbJmKUGc
Корисна порада
Щоб поклеїти стеля, необхідно використовувати спеціальні щільні стельові шпалери і клей для важких шпалер. Рельєфні візерунки на полотнах допомагають приховати невеликі нерівності.