Як садити іриси.

Іриси користуються заслуженою популярністю у садівників: це дуже красиве, невибаглива і зимостійка рослина. Щоб ірис радував пишним цвітінням, раз в чотири-п'ять років його необхідно розсаджувати. Де і як краще посадити цей чудовий квітка?
Вам знадобиться
  • Деленки ірисів, перегній, суперфосфат, деревна зола.
Інструкція
1
Кращий час для посадки ірисів - кінець липня - початок серпня. Щоб вкоренитися в землі до настання холодів, рослині необхідно приблизно півтора місяця. Якщо ви не встигли висадити іриси в цей час, це можна зробити аж до першої декади вересня. В цьому випадку посадки необхідно вкрити плівкою, поки не настануть заморозки.
2
Ірис невимогливий до умов зростання, але грунт перед посадкою краще підготувати. Перекопайте землю на багнет лопати, внісши перегній, суперфосфат і деревну золу. Так як ірис любить нейтральну грунт, можна додати доломітове борошно, якщо реакція кисла. Закладіть добрива на 10-12 см, добре полийте водою. Через тиждень грунт готова: можна приступати до посадки.
3
Посадковий матеріал необхідно ретельно відібрати. Гарна деленка містить розвинений віяло листя з відрізком кореневища, на якому добре видно нирки. Не рекомендується висаджувати рослини з пошкодженим центральним віялом, а також занадто маленькі деленки. Якщо ви хочете розсадити іриси, робіть це після того, як вони відцвітуть. Чи не відкопуючи кущ повністю, відокремте ножем від материнської рослини ланки кореневища. Листя ображати, залишивши віяло 5-10 см.
4
Перед посадкою деленку ірису необхідно дезінфікувати. Для цього занурте її на 15 хв у слабкий розчин марганцівки і просушіть.
5
Ірис светолюбив і не любить глибокої посадки, тому його кореневище можна заглиблювати: воно повинно знаходитися на рівні ґрунту. Відстань між рослинами повинна бути на менше 20 см. Краще, якщо листя рослини дивитимуться на північ, так як це сприяє додатковому обігріву кореневища. Якщо деленка велика - можна підв'язати її до кілка. Після посадки ретельно полийте грунт, щоб земля щільно прилягала до коріння рослини. Через кілька днів полийте вдруге.
6
На зиму посадки першого року рекомендується накрити листям або ялиновим гіллям. Якщо ірис прижився добре, надалі його можна не вкривати. Однак, деякі сорти ірисів, що прийшли з півдня, зимують тільки з укриттям.
Корисна порада
Крім кореневищних, існують цибулинні іриси: Ірідодіктіум, ксифіум, юнони. Їх цибулини висаджують у вересні на глибину 6-8 см.