Як зафарбувати подряпину на машині. Як шпаклювати машину.

  •  Кожен автомобіль, на жаль, час від часу доводиться підфарбовувати - невеликі подряпини і дрібні відколи на кузові помітно псують життя його власнику. Можна, звичайно, віддати авто в руки фахівців, однак встане це недешево. А адже зафарбувати подряпину, за наявності деяких навичок можна самостійно, займе зовсім небагато часу.
  •  В першу чергу з пошкодженого місця потрібно видалити бруд і іржу за допомогою наждачного паперу, захоплюючи лише мінімальну площу навколо подряпини. Потім на це місце наноситься поліефірна двокомпонентна шпаклівка. Після нанесення, її слід вирівняти гумовим шпателем. Наносити шпаклівку необхідно тонким шаром, створюючи рівну поверхню.
  •  Коли шпаклівка висохне, можна приступати до зашкуріванія - для зняття великих нерівностей підійде грубозерниста наждачний папір. Робити все потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити поверхню навколо подряпини. Потім настає черга більш дрібної наждачного паперу. Якість підстави можна перевірити рукою - якщо залишилися горбки або ямки, доведеться ще раз повторити шпатлювання. Далі наноситься грунт - це можна зробити тампоном або кистю, але краще взяти розпилювач. Після нанесення грунтовки знову потрібно обробити поверхню дрібної шкуркою.
  •  Останній етап - фарбування. Для того щоб зафарбувати подряпину найбільш якісно, необхідно точно знати номер фарби, якою забарвлений автомобіль - якщо автомобіль новий, номерна фарба ідеально співпаде з кольором кузова, і підфарбований місце буде абсолютно непомітним. Номер фарби можна дізнатися в спеціальній брошурі, що постачається виробником машини.
  •  Маленькі плями можна зафарбувати тампоном або кистю, але після цього машині буде потрібно трудомістка і довга поліровка. Тому краще озброїтися розпилювачем і використовувати його відповідно до вказівок на балоні. Якщо розпорошувати фарбу із занадто великої відстані, вийти матове пляма, так як фарба, поки летить, встигає засохнути. Якщо фарбувати надто близько, можуть з'явитися патьоки. Тоді фарбу доведеться стерти і повторити процедуру.
  •  Фарбу бажано накладати в кілька шарів, з інтервалом у п'ять-сім хвилин, щоб вона трохи підсохла. Перед нанесенням кожного наступного шару поверхню потрібно обробити нулевкой, не натискаючи на неї. Якщо все зроблено акуратно, пошкоджене місце виявиться практично непомітним.