Як грати перебором.

Гра перебором на гітарі - це метод гри, при якому звук видається з кожної струни по черзі і в встановленої послідовності. Як правило, перебір позначають цифрами, наприклад, 5_3_2_1_2_3. Рядок вказує послідовність щипання струн, а номер струн позначається цифрами. Для того щоб грати перебором необхідно постійно тренувати праву руку.

Існує декілька спеціальних вправ, для більш точного розуміння того як саме грають перебором.

  1. Великим пальцем на відкритих струнах створюється звук із струни номер п'ять, потім із струни під номером три звук витягується вказівним пальцем, середній палець витягує звук з другої струни, безіменним - з першої струни. Це найлегший метод грати перебором на гітарі простий спосіб гри перебором, він підходить для мелодій, розмір яких становить 4/4. Умовно такий перебір можна записати: 5р_3i_2m_1а. Цифра позначає номер струни, а буква показує, яким пальцем слід щипати струну.
  2. У варіанті з кількістю струн рівним чотирьом, застосовувати всі пальці рук досить складно. Найкраще спробувати наступну схему: 4_3_2_3_1_3_2_3.
  3. Щоб закріпити даний вид гри акордів перебором, варто пограти на відкритих струнах: 5р_3i_2m_1а 5р_3i_2m_1а 5р_3i_2m_1а і далі.
  4. Інший тип гри перебором, також підходить для музичних пісень, розмір яких дорівнює 4/4. Він записується таким чином: 5р_1а_2m_3i_5р_1а_2m_3i_5р_1a_2m_3i. Спочатку щипають п'яту струну, після чого по черзі: 1_2_3.
  5. Інший вид гри перебором на гітарі, підходить для музичних пісень, розмір яких становить 6/8, 12/8 і т.д. Ця схема називається «шістка»: 5р_3i_2m_1а_2m_3i_5р_3i_2m_1а_2m_3i_5р_3i_2m_1а_2m_3i і так далі.
  6. Гра акордів перебором при такій схемі: великий палець щипає п'яту струну, вказівний щипали третю струну, безіменний щипає першу струну, середній щипає другу струну, вказівний щипали третю струну.
  7. Гра перебором на гітарі починається з того, що ставиться акорд Am і програється перша схема перебору 5р_3i_2m_1а. Після програшу першої струни слід поміняти акорд на Em і далі грати таким же перебором, однак варто підготуватися до зміни акорду, як тільки буде програна друга струна.