Як визначати довжину.

Досить часто в побуті та повсякденної діяльності нам доводиться визначати довжину будь-яких предметів чи об'єктів. Добре, коли під рукою є відповідний вимірювальний інструмент. А як бути, коли треба швидко визначити розміри, скажемо, письмового столу?
Вам знадобиться
  • долоню руки, сірникову коробку, папір в клітку
Інструкція
1
Якщо ви плануєте перестановку в квартирі і хочете перевірити, вмістяться Чи предмети меблів на новому місці, то, зрозуміло, краще використовувати метрову лінійку або рулетку. Маючи такий інструмент, кожен впорається з вимірювальної завданням, особливих труднощів це не складе.
2
Якщо ж рулетки під рукою немає, ви можете скористатися підручними засобами, причому, в буквальному сенсі цього слова. Для цього використовуйте відстань між максимально розсунутими кінчиками пальців руки.
3
Природно, такий метод вимагає попередньо дізнатися, яке це відстань в сантиметрах. Приклавши один раз долоню до лінійки, ви зможете запам'ятати, яка відстань між кінчиками великого і середнього пальців. Залишиться тільки докласти таку мірку до вимірюваного предмету потрібне число раз, і довжина кришки столу перестане бути для вас таємницею.
4
Можна використовувати для визначення довжини і звичайну сірникову коробку. Його стандартна довжина дорівнює 50 мм, ширина - 35 мм, товщина - 15 мм.
5
Як бути, якщо вам необхідно виміряти довжину намальованою на папері кривої лінії? Використовуйте для вимірювання смужку паперу, бажано в клітинку. Прикладіть смужку до лінії ребром, повторюючи її вигини. Зробіть позначку на смужці. Тепер вам залишиться порахувати число клітинок, або за допомогою звичайної лінійки визначити довжину паперової смужки, що послужила міркою.
6
Довжину пройденого шляху на місцевості зручно визначати за допомогою підрахунку пар кроків. Але перш вам необхідно дізнатися середню величину свого кроку при ходьбі звичайним темпом. У людини середнього зросту довжина кроку може становити 75-80 см, відповідно, пара кроків складе близько півметра. Знаючи цю величину, відрахуйте при ходьбі число пар кроків від однієї точки до іншої і помножте на довжину пари кроків. Ви отримаєте зразкову пройдене відстань.