Як грати в боулінг.

Головною метою гри в боулінг є вибити, кидаючи спеціальний кулю, максимальне число кеглів і набрати велику кількість очок. Для того щоб грати в боулінг правильно, слід вивчити методику кидка кулі і правила гри.
  1. Перед початком гри підбирається кулю необхідної маси. Як правило, маса кулі повинна складати 1/10 ваги гравця. Потрібно відзначити, що чим важче куля, тим простіше контролювати його під час кидка.
  2. Звичайний куля має три отвори, який слід брати безіменним, середнім і великим пальцями рук. Великий палець повністю проходить в отвір, а безіменний і середній лише до другої фаланги. Вказівний палець і мізинець розташовуються вільно на поверхні кулі.
  3. Щоб виконати хороший кидок, необхідно взяти кулю у праву руку, при цьому підтримуючи його другою рукою і опустити вниз, на рівень між грудьми і талією. Лікоть правої руки повинен бути притиснутий до стегна.
  4. Гра включає десять раундів. У кожному раунді гравець виробляти два кидки кулі, крім десятого раунду, який може включати і три кидки: додатковий кидок вчиняється після вибивання страйка (кеглі, збиті з першої спроби) або спеа (кеглі, збиті за два кидка) в десятому раунді і зараховується тільки для результатів десятого раунду.
  5. Якщо гравець не зміг збити всі кеглі протягом двох кидків кулі в одному раунді, то етап залишається відкритим.
  6. Окуляри, набрані на кожному етапі, враховуються як сума збитих кеглів і бонуси. В раунді, в якому не були вибиті всі кеглі, число очок дорівнює кількості вибитих кеглів. Гравцеві нараховуються призові очки, якщо він вибиває страйк або спеа. За один страйк нараховується десять очок і бонуси, рівні кількості кеглів, вибитих гравцем за два кидки. За один спеа нараховується десять очок і бонуси у вигляді кількості кеглів, збитих гравцем в наступному кидку кулі.
  7. Максимальне число очок, що набирається в одному раунді, становить тридцять (якщо гравець вибиває три страйка поспіль), а за всю гру - 300 (дванадцять страйків, вибитих підряд). Фактично, грати в боулінг з високими результатами (понад 200 очок) можливе тільки у випадку кількох вибитих поспіль страйків, що є показником високої майстерності.
  8. Облік очок відбувається за допомогою автоматичної системи, яка б показала результат кожного виконаного кидка, остаточний результат та інші підрахунки на екрані монітора, який розташований над доріжкою.
Боулінг - спортивна гра, суть якої полягає в тому, щоб збити запускаються кулею кеглі, встановлені наприкінці доріжки. Сучасний вигляд боулінг придбав в кінці XIX століття, а його прообразом була гра в кеглі.
Інструкція
1
Виберіть підходящий для вас кулю, так як від цього залежатимуть ваші шанси на перемогу. Кожна куля має три отвори для середнього, безіменного і великого пальця - вони повинні ідеально підходити вам за розміром, щоб куля легко зісковзував з руки, і в той же час вам не доводилося його сильно стискати при утримуванні. Як правило, для дівчат підходять кулі від 8 до 10 розміру, а для хлопців, відповідно, важче.
2
Прийміть правильну стійку. Відступите 4 кроки від лінії фолу. Як правило, перед доріжкою є спеціальні точки, службовці орієнтиром для початку кроків. Станьте рівно, ноги поставте разом. Праву руку, якою ви тримаєте кулю, зігніть під кутом 90 градусів таким чином, щоб кисть з кулею дивилася на вас і була паралельно підлозі. Лівою рукою трохи притримуйте кулю.
3
Виконайте правильний посил кулі. Для цього зробіть 4 кроки, почавши з правої ноги. Під час них ви повинні опустити ліву руку, розпрямити праву з кулею і завести її за спину для посилу. Останній крок виконується перед лінією фолу лівою ногою, одночасно ви злегка присідаєте на ліву ногу і посилаєте кулю в центр трикутника з кеглів. Права нога при цьому повинна залишитися прямий і перебувати ззаду, за лівою ногою.
4
Намагайтеся збити якомога більше число кеглів з першого разу. Тому цілитися потрібно в центр трикутника з кеглів. Однак при посиланні кулі краще дивитися не на кеглі, а на спеціальні стрілочки, намальовані спочатку доріжки. Якщо з першого разу вибити страйк (10 кеглів) не вийшло, другий раз необхідно збити кеглі, що.
5
Гра складається з 10 раундів (Фейм), на кожний з них учаснику дається 2 спроби посилу кулі. Після кожного раунду або страйка кеглі виставляються знову. В останньому раунді гравець може отримати додаткову, третю спробу посилу кулі, якщо він вибив страйк або повністю промахнувся. Наприкінці гри підраховується загальна кількість очок у кожного учасника.
6
Загальна сума очок по закінченню гри складається з кількості збитих кеглів і бонусів. За страйк, наприклад, налічується 10 балів і бонус, що дорівнює кількості збитих кеглів в наступні два кидки.
Корисна порада
Якщо ви лівша, починайте кроки з лівої ноги, тримаючи м'яч, відповідно, лівою рукою. А закінчуйте кроки правою ногою.