Як обмежити доступ користувачеві. Як зняти обмеження доступу до файлів в облікового запису адміністратора.

Для розподілу та обмеження прав користувачів в операційній системі Windows існують облікові записи. Вони бувають трьох типів: адміністратор, звичайний доступ і гість. Якщо вам потрібно обмежити доступ користувачеві до певних документів або можливостям комп'ютера, створіть для нього звичайну обліковий запис або активуйте гостьову запис і запропонуйте користуватися їй.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» в лівому нижньому куті екрану.
2
Виберіть пункт «Панель управління».
3
У вікні, натисніть на розділ «Облікові записи користувачів і безпека».
4
У розгорнулося розділі виберіть пункт «Додавання і видалення облікових записів користувача».
5
Якщо у користувача вже є обліковий запис адміністратора, то для обмеження доступ а просто поміняйте її тип на звичайну. Для цього клацніть лівою кнопкою миші на його обліковий запис та «Змінити тип запису". Поставте галочку навпроти «Звичайна» і натисніть «Ок».
6
Якщо у користувача ще немає свого облікового запису, то натисніть на «Створення облікового запису». Далі введіть її назву та виберіть тип доступ а «Звичайний». Натисніть кнопку «Створення облікового запису». Все, нова запис з обмеженим доступ ом створена. При необхідності встановіть на неї пароль.
Зверніть увагу
Щоб створювати та керувати обліковими записами на комп'ютері, необхідно володіти правами адміністратора.
Гнучкі настройки конфігурації користувачів в операційній системі Microsoft Windows дозволяють вирішити задачу обмеження деяких користувачів в правах доступу.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню операційної системи Microsoft Windows і перейдіть в пункт «Панель управління» для виконання операції обмеження користувача в правах доступу.
2
Виберіть пункт «Адміністрування» і розкрийте посилання «Локальна політика безпеки».
3
Перейдіть в розділ «Політики обмеженого використання програм» і виберіть пункт «Додаткові правила».
4
Викличте контекстне меню вибраного елемента кліком правої кнопки миші і вкажіть команду «Створити правило для хеша». Дане правило є універсальним і не залежить від місця збереження обраного файлу або його переміщень.
5
Натисніть кнопку «Обзор» в діалоговому вікні та вкажіть виконуваний файл програми, що підлягає обмеженню в доступі.
6
Застосуйте прапорець на полі «Не дозволено» в розділі «Безпека» і закрийте діалогове вікно.
7
Поверніться в пункт «Політика обмеженого використання програм» і перейдіть в розділ «Примусовий».
8
Вкажіть застосування обмежень для всіх користувачів, за винятком локальних адміністраторів комп'ютера і завершите роботу програми.
9
Поверніться до головного меню «Пуск» і перейдіть в пункт «Виконати» для виконання альтернативної операції обмеження користувача в правах доступу.
10
Введіть значення gpedit.msc в поле "Відкрити" і натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди запуску інструменту «Редактор групових політик».
11
Перейдіть в пункт «Конфігурація користувача » і розкрийте посилання «Адміністративні шаблони».
12
Виберіть пункт «Система» і вкажіть параметр «Виконувати тільки дозволені додатки для Windows».
13
Виберіть підлягає забороні папку або файл і викличте контекстне меню вибраного елемента кліком правої кнопки миші для обмеження прав доступу до нього.
14
Вкажіть пункт «Властивості» і перейдіть на вкладку «Безпека» діалогового вікна.
15
Виберіть підлягає обмеженню прав групу користувачів у верхньому вікні вкладки і застосуєте прапорці на необхідних полях в нижньому вікні вкладки.
16
Натисніть кнопку «Застосувати» для підтвердження виконання команди.