Як грати на губній гармошці.

Щоб навчитися грати на губній гармошці, не обов'язково використовувати простий спосіб блокування дірочок, щоб отримати звучання. Взаємини традиційному методу ви можете скористатися двома техніками постановки губ і язика: блокування за допомогою мови і свист.

Новачки спочатку намагаються навчитися грати одну ноту. Вона досить легко вчиться, але є обмеженою. Для того щоб зіграти її методом свист, слід:

  1. Стиснути губи так само, як ви свистіть.
  2. Гармошка притискається до губ, і встановлюється загальноприйняте положення. Губи знаходяться в стислому стані, але не напруженому.
  3. Необхідно знайти п'яту дірочку на губній гармошці і сфокусувати на ній ваші губи, потім провести вдих і видих. Потік повітря направляються від діафрагми в п'яту дірочку. У разі якщо губи встановлені в правильному положенні, ви почуєте чисте звучання.
  4. Начинающему гармоністу спочатку буде важко навчитися цій техніці, але з постійною практикою буде виходити все краще і краще. Після того, як ви навчитеся грати на губній гармошці окремі ноти, можна почати грати мажорні гами вниз і вгору. Під час кожної гри окремої ноти необхідно зберігати вихідної положення губ, пересуваючи при цьому гармоніку.

Блокування за допомогою мови

В блокування мовою діють мову і губи. Вони будуть ізолювати отвори від звучання. Досвідчені гармоністи найчастіше використовують даний метод блокування, тому що він найлегший при перестроюванні з однієї ноти на акорд. Щоб здійснити блокування за допомогою мови, слід:

  1. Необхідно взяти гармошку в губи. Вона повинна бути взята глибоко, наскільки можна, при цьому, не заважаючи вам вільно дихати.
  2. Гармошка повинна знаходитися так, щоб ваші губи могли закрити з першої по четверту дірочки.
  3. Тепер потрібно висунути язик, притиснути і відсунути його в кут таким чином, що він захопив з першого по третє отвори. Потім створюється вільне місце для повітря біля 4-го отвори краєм губ.
  4. Необхідно зробити вдих і видих. В установленому положенні мови, повітря проходитиме через незачинене отвір. Для того щоб здійснити чисте звучання, вам слід розслабити мову і виробити звук. Якщо ви не змогли створити чисте звучання, тоді потрібно звузити губи так, щоб мова закривав тільки 2 отвори.
  5. Можна спробувати блокувати за допомогою мови з другого по четверте отвори, а перше залишити незакритим і створити звучання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2UO0bzI0dUs