Як перейти на літній час.

В кінці березня 2011 року Росія востаннє перейшла на так званий літній час . Президент Росія Дмитро Медведєв ще в лютому поточного року заявив, що перехід на зимовий час і назад буде скасований. Це пояснювалося тим, що такий перехід вимагає адаптації, що веде до стресів і підвищенню числа захворювань. А раніше такий перехід здійснювався одним рухом руки.
Вам знадобиться
  • годинник
Інструкція
1
Літнім називається час , зрушене на годину вперед по відношенню до часу, прийнятому до вживання в кожному з часових поясів. Літній час в багатьох країнах світу вводиться з початком літнього періоду. Мотивування переходу із зимового на літній час і назад пов'язана з тим, що робиться це з метою підвищення економічної ефективності - нібито таким чином економиться електрична енергія, споживана на освітлення.
2
Втім, економічна доцільність тимчасового переходу до теперішнього часу переконливо ніким не доведена, але і не спростована. Але й здоровий глузд показує, що в світовому масштабі перехід на сезонний час далеко не завжди виправданий, а то і абсурдний. Так, наприклад, на широті екватора річний світловий день за тривалістю приблизно дорівнює зимового світловому дню. Тому тимчасові переходи в принципі не здатні вплинути на витрату електроенергії в цих широтах.
3
У Російській Федерації перехід на літній час завжди проводився в останню неділю березня. О другій годині ночі за поясним часом стрілки годинника необхідно було перевести на одну годину вперед. Таким чином, нічне час збільшувалося на одну годину. Нічний період для подібних маніпуляцій, за задумом організаторів, повинен був звести до мінімуму або зовсім усунути непорозуміння та незручності, пов'язані зі зміною часу, наприклад, нестиковки в графіках руху транспортних засобів, які прямують за суворим розкладом.
4
Цікавим видається той факт, що більшість сучасних комп'ютерних операційних систем пристосовані для автоматичного переходу із зимового на літній час , для чого вони мають вбудовані програмні засоби. Втім, для підтримки цих автоматичних систем в стані працездатності потрібні іноді автоматичні оновлення програмного забезпечення, часто скоювалися в ручному режимі.
5
З переходом на літній час в повсякденному житті пов'язано чимало курйозів, які можуть стати матеріалом для серйозного наукового дослідження. А поки що росіяни з легким серцем можуть сказати зимовим часом «Прощай!». Чи надовго? Покаже час .