Як захистити дипломну роботу. Як знайти дипломна робота.

Дипломна робота - це не тільки серйозний науковий проект, покликаний підтвердити кваліфікацію студента як молодого спеціаліста, а й серйозне випробування для самого дипломника. Адже диплом недостатньо просто добре написати, його ще треба успішно захистити перед Державною атестаційною комісією. І для того, щоб захист пройшов гладко, краще підготуватися до неї заздалегідь.
Інструкція
1
В процесі захисту диплома студент повинен не тільки продемонструвати свої знання з предмета, а й уміння відстоювати свою точку зору в науковій дискусії. А це значить, що дипломник повинен піднести свою роботу особою, показати її сильні сторони і переконати атестаційну комісію в своїй правоті.
2
Найчастіше на даному етапі випускники стикаються з чисто психологічними труднощами: страхом публічних виступів, невмінням ясно говорити і чітко формулювати свої думки, невмінням зібратися у вирішальний момент. Якщо ви страждаєте якимись з перерахованих проблем, до виступу на захисті треба підготуватися особливо ретельно.
3
На виступ дипломника за регламентом зазвичай відводиться 10-15 хвилин і за цей короткий час ви повинні встигнути викласти комісії суть своєї роботи і основні висновки. Тому свій виступ бажано написати заздалегідь і роздрукувати на принтері - з друкованого тексту читати набагато легше, ніж з рукописного. Однак не варто читати заготовлену промову з аркуша - це справляє тяжке враження невпевненості доповідача у своїх силах. Краще говорити своїми словами, періодично заглядаючи в текст.
4
Щоб точно вкластися в регламент, підготовлену промову варто прорепетирувати вголос будинки, засікаючи час. І якщо ви відчуваєте, що виходите за межі 15 хвилин, текст необхідно скоротити. Навіть якщо вам здається, що за такий короткий термін неможливо повноцінно викласти всі ваші ідеї, не піддавайтеся. Якщо членам комісії щось здасться неясним, вони самі зададуть додаткові питання.
5
Після виголошеної промови вам доведеться відповісти на додаткові питання опонента і членів комісії. Перш за все не панікуйте, уважно вислухайте кожне питання, обдумайте його і тільки тоді відповідайте. Намагайтеся уникати поспішності в оцінках і висловлюваннях, цим ви вбережете себе від випадкових дурниць і непорозумінь.
6
Після закінчення свого виступу не забудьте подякувати свого наукового керівника, опонента та членів комісії за роботу і увагу. Це завжди справляє гарне враження і дозволяє студенту набрати додаткові очки в очах екзаменаторів.
Зверніть увагу
Питання, як захистити диплом, неминуче постає перед випускником кожного вузу і середнього закладу. Нижче наведений опис підготовки до захисту диплома, інформація, як захищати диплом, і зразок промови до захисту диплома. Диплом допускається до захисту за підписом завідувача кафедрою. Як захистити диплом правильно. Захист диплома проводиться публічно.
Корисна порада
Дипломна робота - це серйозний науковий проект, який підготовлений випускником ВУЗа.Каждий студент готується до нього по-своєму: одні серйозно вивчають матеріал на протязі 2-3 років, ґрунтовно і поступово розробляючи обрану тему, починаючи ще з 3- го курсу, коли у студентів переважає щільна про.
Щоб отримати диплом, написати випускну кваліфікаційну роботу недостатньо: потрібно її добре захистити. Ви можете розраховувати на високу оцінку тільки в тому випадку, якщо будуть мати місце відразу кілька елементів: висока якість змісту роботи, повне розкриття теми, впевнене і професійний виступ.
Інструкція
1
Обговоріть зі своїм науковим керівником ступінь задоволеності змістом вашої роботи. Пропрацюйте всі отримані зауваження. Щоб отримати «відмінно», ваш диплом повинен являти собою високу цінність як дослідницька або аналітична робота.
2
Підготуйте роздатковий матеріал та презентацію, щоб у членів комісії була можливість ознайомитися з вашим дослідженням. Наочність дозволить підвищити ваші шанси на отримання високої оцінки за проведену роботу.
3
Складіть текст виступу. У ньому мають бути порушені наступні моменти: актуальність теми, суперечність, висувний вами гіпотеза і завдання. Через завдання ви повинні розкрити зміст своєї роботи.
4
Узгодьте текст виступу перед комісією зі своїм науковим керівником. Візьміть до уваги всі правки, які він внесе. Після того як перед вами лежатиме підсумковий варіант, вивчіть його. На захисті намагайтеся не читати з папірця. Ви будете виглядати набагато компетентність, якщо ваша мова буде чіткою і правильною. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете обійтися без підказки, візьміть текст із собою, але намагайтеся якомога рідше звертатися до нього.
5
Перед захистом ще раз перечитайте свою випускну кваліфікаційну роботу. Ви повинні добре орієнтуватися в її структурі та змісті. Будь-яка пропозиція має бути роз'яснено вами негайно.
6
Будьте готові до того, що члени державної атестаційної комісії можуть задавати вам запитання. Не хвилюйтеся і будьте впевнені в собі. Дякуйте комісію за питання і негайно приступайте до відповіді. Намагайтеся відповідати на всі питання чітко, грамотно викладаючи свої думки.
7
Враховуйте той факт, що ваш виступ має тривати не більше десяти хвилин, тому намагайтеся викладатися стисло, але ємно.
Корисна порада
Постарайтеся виспатися перед захистом, щоб відчувати себе на ній упевненіше.