Як обмежити обліковий запис.

Облікові записи дозволяють працювати на одному комп'ютері декільком користувачам, кожному користуватися зі своїми настройками і оформленням робочого столу, зі своїми файлами. В операційній системі Windows існує три типи облікових записів: адміністратор, стандартна і гість. Для того, щоб обмежити облікову запис , треба поміняти її тип на інший, з меншими можливостями, наприклад, облікову запис адміністратора на стандартну. Для цього виконайте наступні процедури.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск», в меню, виберіть пункт «Панель управління».
2
Виберіть розділ «Облікові записи користувачів і безпека».
3
Клацніть на рядок «Додавання або видалення облікових записів користувачів». Перед вами відкриється вікно з переліком облікових записів.
4
Клацніть лівою кнопкою миші по запису, тип якої необхідно змінити.
5
У вікні, виберіть пункт «Зміна типу облікового запису». Поставте галочку навпроти рядка «Звичайний доступ», галочка в рядку «Адміністратор» зникне. Натисніть на кнопку «Зміна типу облікового запису». Все, облікова запис обмежена.
Зверніть увагу
Всі операції з обліковими записами може робити тільки користувач з правами адміністратора комп'ютера.
Корисна порада
зменшити можливості облікового запису, обмежити можливості користувача, обмежити можливості адміністратора.
В операційній системі Windows користувач облікового запису, якій присвоєно права адміністратора, може задати обмеження прав користувачів інших груп по здійсненню будь-яких операцій з об'єктами конкретної папки. Крім операцій з об'єктами файлової системи в останні версії операційної системи додана можливість обмежувати час роботи на комп'ютері конкретного користувача і створювати список доступних йому програм.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Якщо у вас є права адміністратора, для введення обмежень на операції з об'єктами будь-якого каталогу клікніть в «Провіднику» потрібну папку правою кнопкою миші і виберіть пункт «Властивості» в контекстному меню. Файл-менеджер відкриє вікно, в якому вам потрібно перейти на вкладку «Безпека» і натиснути кнопку «Змінити», щоб програма відкрила ще одне вікно.
2
У списку «Групи або користувачі» виділіть рядок, що відносяться до конкретної облікового запису або до групи, до якої вона входить. Потім в другому списку розставте дозволяють або забороняють прапорці навпроти назв операцій та натисніть кнопку OK.
3
Інший спосіб обмеження прав облікового запису реалізований у версіях Windows 7 і Vista. Він названий «Батьківський контроль» і дозволяє встановлювати обмеження на час користування комп'ютером та запуск комп'ютерних ігор і програм. Щоб отримати доступ до налаштувань цього інструменту адміністрування розкрийте головне меню, наберіть «рід» і клацніть по посиланню «Батьківський контроль» в результатах пошуку.
4
На екрані з'явиться один з аплетів «Панелі управління» зі списком зареєстрованих в цій операційній системі облікових записів - виберіть ту, для якої потрібно встановити обмеження. У наступній завантаженої системним додатком сторінці клацніть по посиланню «Обмеження за часом», якщо потрібно задати дозволені години роботи для цього користувача. Апплет покаже сітку з годинника дня і днів тижня, в якій вам потрібно відзначити мишкою заборонені періоди, а потім натиснути кнопку OK.
5
Щоб ввести обмеження на запуск ігор клацніть по посиланню «Ігри». Для повної заборони ігор для цього облікового запису поставте відмітку в полі «Ні» у відповідного питання. Якщо заборонити потрібно якісь конкретні гри, скористайтеся посиланням «Заборона та дозвіл ігор». Інша посилання - «Поставити категорії для ігор» - містить довгий список правил, які дозволяють з різним ступенем деталізації налаштувати фільтр дозволених ігор - від такого докладного як «згадки або зображення тютюнових виробів» до абстрактного «Для всіх».
6
Посилання «Дозвіл і блокування конкретних програм» дозволяє ввести обмеження на користування встановленими в системі додатками. Клацніть по ній, а потім поставте відмітку в полі «може працювати тільки з дозволеними програмами». Аплету знадобиться деякий час, щоб скласти список програм, в якому вам потрібно відзначити прапорцями в чекбоксах дозволені додатки. Потім натисніть OK і закрийте вікно "Панелі управління".
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yOaw_SzN-HU