Як відрегулювати зчеплення на ваз. Як ставити диск зчеплення.

Неправильно відрегульований привід вимикання зчеплення проявляється в двох випадках. У першому - воно пробуксовує. Найбільш яскраво спостерігається подібний ефект в момент різкого натискання педалі акселератора. Коли двигун "реве", а машина не їде. У другому випадку - зчеплення веде. У подібній ситуації включення передач стає вельми скрутним справою.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 10 мм,
  • - гайкові ключі на 13 мм - 2 шт.
Інструкція
1
Говорити і переконувати про те, що подальша експлуатація автомобіля з подібними несправностями призводить до більш серйозних поломок - не має сенсу.
2
Якщо є підозри зазначених несправностей приводу вимикання зчеплення, автомобіль необхідно встановити на оглядову яму, і витратити 10-15 хвилин свого часу для регулювання вільного ходу педалі зчеплення.
3
Повний обсяг зазначених регулювальних робіт передбачає установку необхідних зазорів в двох точках: - між штоком і поршнем головного циліндра гідравлічного приводу вимикання зчеплення, сам шток розташований всередині салону автомобіля, а закріплений він у верхній частині педалі зчеплення ексцентриковим болтом, там же розташовані регулювальний гвинт і контргайка (зазор дорівнює 0,1-0, 5 мм); - між штоком і поршнем робочого циліндра зчеплення, розташованого в нижній частині автомобіля, і закріпленого на коробці передач. Регулювання зазору, рівного 2-3 мм, виробляється різьбовим наконечником, на якому попередньо послаблюється контргайка.
4
Установка правильних зазорів в зазначених точках забезпечує вільний хід педалі зчеплення, рівний 25-35 мм.
Зверніть увагу
У тих випадках, коли після регулювання зазорів приводу вимикання зчеплення, воно продовжує "пробуксовувати" або "вести", то в даній ситуації несправність набагато серйозніше, ніж це можна було припустити спочатку, і в цьому випадку без зняття КПП, для з'ясування обставин, - не обійтися.
Існує декілька видів приводу зчеплення: гідравлічний, механічний і комбінований. На вітчизняних автомобілях марки ВАЗ застосовуються тільки механічний і гідравлічний привід. Від типу встановленого приводу залежить процес настройки самого зчеплення.
Вам знадобиться
  • Набір гайкових ключів, лінійка.
Інструкція
1
Щоб визначити необхідність регулювання зчеплення, слід виміряти відстань між нижньою і верхньою точкою ходу педалі зчеплення, яка повинна складати від 120-130 мм. В процесі експлуатації автомобіля фрикційні накладки веденого диска зчеплення зношуються, разом з цим хід педалі від верхньої точки до нижньої також збільшується. Максимальне відхилення від норми - 30 мм, тобто хід педалі не повинен становити більше 160 мм.
2
Безпосередньо для настройки зчеплення візьміть і прикладіть лінійку на рівні з майданчиком педалі зчеплення так, щоб один кінець лінійки уперся перпендикулярно в килимок підлоги. Далі вам потрібно визначити відстань від килимка до верхнього краю гумової накладки педалі зчеплення.
3
Якщо відстань більше 160 мм, вам потрібно відкрити капот і знайти трос зчеплення. Зазвичай він розташовується з правого боку двигуна між стінкою і аркою колеса.
4
Знайшовши трос, вам необхідно послабити його кріплення, відкрутивши контргайку з одного боку, якщо потрібно натягнути, і з іншого - якщо послабити. Обертаючи потрібну вам регулювальну гайку, виставте педаль зчеплення так, щоб повний хід від верху до низу становив рекомендується значення в 120 мм. Затіните контрольну гайку назад.
5
Сідаючи в машину, вам потрібно вичавити педаль зчеплення не менше трьох разів. Використовуючи лінійку, повторно перевірте повний хід педалі. При необхідності повторіть процедуру знову, поки не отримаєте рекомендовані значення.
6
Для регулювання гідравлічного типу зчеплення використовується відстань від штока штовхача робочого циліндра зчеплення до вижимний вилки. Величина відстані повинна бути приблизно 5 мм. Вам буде потрібно зняти пружину, закріплену на кронштейні робочого циліндра, що йде до вилки. Ця операція полегшить процес регулювання. Далі відверніть або загорніть регулювальну гайку, що знаходиться на штоку циліндра так, щоб вільний хід вилки склав 5 мм.
Корисна порада
Перед регулюванням зчеплення обов'язково переконайтеся в її необхідності.