Як відрегулювати ручник.

Правильно відрегульований стоянкове гальмо ( ручник ), при його затягуванні на 4-6 клацань, повинен забезпечувати надійне утримання автомобіля на поверхні з ухилом в 25 відсотків. Якщо фіксація автомобіля відбувається при затягуванні важеля більш ніж на шість клацань, то трос приводу гальма стоянки необхідно підтягнути.
Вам знадобиться
  • - гайковий ключ на 13 мм,
  • - струбцина або пасатижі,
  • - домкрат.
Інструкція
1
Регулювати хід важеля приводу гальма стоянки зручніше на підйомнику - це економить масу часу.
2
У тих випадках, коли відвідування станції автосервісу неможливо, з тих чи інших причин, підтягнути трос приводу ручного гальма можна самостійно на оглядовій ямі.
3
Для цього автомобіль розміщується на оглядовій ямі в гаражі, а важіль приводу ручного гальма відпускається до кінця вниз, і під передні колеса з обох сторін встановлюються противідкатні упори.
4
Далі за допомогою домкрата вивішується задня ось.Внізу, під днищем кузова автомобіля, на тросі приводу гальма стоянки, послаблюється контргайка.
5
Зафіксувавши струбциной або пассатижами наконечник троса ручник а, повертається правим обертанням за допомогою ключа на 13 мм регулювальна гайка, що призводить до натягнення троса. Подібна дія виробляється доти, поки колесо, чиї колодки регулюються зараз, не почне прокручуватися з пригальмовуванням.
6
Після чого тросик ручник а відпускається до того моменту, коли колесо почне вільно обертатися на ступиці. Після досягнення поставленої задачі - регулювальна гайка фіксується в досягнутому положенні контргайкою.
Зверніть увагу
Не опускаючи задню вісь, перевірте хід важеля приводу ручника, який має дорівнювати 4-6 клацаннях (максимально).
Корисна порада
Аналогічні дії проводяться і з другим колесом.